Заява Студентської Свободи з приводу корупції в Горлівському виші

Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мовПокращення життя напряму торкнулось студентів Горлівського педагогічного інституту іноземних мов. Цей вищий учбовий заклад – найпрестижніший інститут Горлівки, який готує спеціалістів з глибоким знанням усіх романських і слов’янських мов.

Проблеми вищу накопичувались давно. Скарги від студентів на холод в аудиторіях та гуртожитках лунають кілька років. Але до відкритого бунту справа не доходила. До сьогодні. 14 березня студенти, за допомогою в тому числі і соціальних мереж, не пішли на пари, а зібрались біля центрального корпусу на мітинг. Адміністрація вищу запропонувала перейти в актову залу, але й вона не могла вмістити всіх студентів, які протестували проти поборів. Молодь стояла в проходах та коридорах.

Стихійний студентський мітинг спровокувала заява адміністрації про те, що з 14-го березня гуртожитки відключають від енергопостачання, а студентів розселять по інших гуртожитках міста. Хтось почав збирати речі, а хтось – бити на сполох в соціальних мережах. Проблему загострювало ще те  , що вже кілька тижнів зі студентів вищу добровільно-примусово здирають по 250 грн.. Цим займаються куратори груп, які пояснюють «нерозумним» (тим, хто відмовлявся здавати гроші), що на них чекає складна сесія, що 4-курсники не отримають ступінь «бакалавра» і т.п. Важелів тиску на студентів у адміністрації багато. В інституті навчається 4000 студентів. Якщо всі «скинуться» по 250 грн., – то це 1 млн.грн.. Сума пристойна. Ось тільки пустити її на оплату комунальних послуг не можна (та й ніхто і не збирався), бо інститут – державна установа, і всі платежі йдуть з держбюджету. Те, що адміністрація вищу не спромоглася в відведені строки пройти процедуру тендерних закупівель, – вина керівництва вищу, а ніяк не студентів, на
чиї плечі адміністрація намагалась перекласти тягар боргів по комунальних платежах.

Під час мітингу в актовій залі керівництво вищу, звичайно ж, відмежувалось від здирництва зі студентів по 250 грн. Проректори (ректор був відсутній взагалі) в один голос клялись, що вперше чують про збір коштів зі студентів, що в затягуванні строків з підписанням тендерів винна держава, і, взагалі, ось-ось все налагодиться, треба лише трохи почекати. На мітинг приїхав мер міста і урочисто пообіцяв, що відключення гуртожитків від енергопостачання не буде, чим трохи заспокоїв студентів. Але все одно було вирішено зібратись ще раз в понеділок, 19 березня, о 9-00. В понеділок має бути присутнім ректор Віктор Докашенко.

Наша організація постійно і послідовно захищає права українських студентів. Досить терпіти беспредєл! Ми закликаємо студентів Горлівського педагогічного інституту прийти в понеділок на зустріч з ректором і висловити рішучий протест проти свавілля яке відбувається у стінах вишу.


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>