Завдяки свободівцю в гуртожиток НАСОА тепер можна заходити цілодобово

7 травня 2012 року студенти Національної академії статистики, обліку та аудиту (НАСОА) передали відкритого листа ректору Івану Пилипенку з вимогою забезпечити цілодобовий доступ до студентського гуртожитку. Представнику "Студентської Свободи" Євгену Миколуті ректор заявив, що ситуація обов'язково зміниться на користь студентів та попросив одразу ж повідомляти його про ситуації із недопуском до гуртожитку. Також ректор запевнив, що вахтера, який не пропустив студента, буде звільнено.

Прочитавши листа, ректор у телефонному режимі насварив коменданта гуртожитку, Шило А.Ф., за те, що в гуртожитку не дотримуються норм чинного законодавства. Після цього до себе в кабінет він викликав особу, відповідальну за дотримання порядку в гуртожитку – Гайдая А.Ф. і теж розкритикував його роботу та змусив виправити ситуацію.

У відкритому листі, який підписав 161 студент, зокрема йдеться:

"Незважаючи на те, що на вході до гуртожитку висить напис "Студенти, які заходять у гуртожиток після 24:00, обов'язково повинні пред'явити студентський квиток", працівники гуртожитку відмовляються впускати студентів у гуртожиток.

Ця заборона не відповідає чинному законодавству України та порушує конституційні права студентів. Стаття 47 Конституції України зазначає, що кожен має право на житло і ніхто не може бути примусово позбавлений його. Статтею 9 чинного Житлового кодексу встановлені гарантії того, що ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням. Одночасно гуртожиток є повноцінним житлом для іногороднього студента на весь період навчання і надається державою відповідно до законодавства.

Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14 вересня 2011 року №1/9-705, який був направлений керівництву ВНЗ, вимагає ліквідувати заборону на прохід до гуртожитків у нічний час: "З метою реалізації прав студентів та аспірантів, які проживають у гуртожитках вищого навчального закладу, просимо привести у відповідність до законодавства та Примірного положення про студентський гуртожиток вищого навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.11.2007 №1004, нормативні документи вищого навчального закладу, що регламентують перепускний режим у гуртожитках, для забезпечення цілодобового безперешкодного доступу до гуртожитків його мешканців".

У зв'язку з вищезазначеним просимо Вас:

– забезпечити цілодобовий і безперешкодний доступ до гуртожитку НАСОА для їх мешканців;

– поінформувати студентство та безпосереднє керівництво гуртожитку про офіційну позицію академії щодо вищевказаного питання;

– проводити регулярні перевірки безпосереднього керівництва гуртожитку на предмет виконання відповідними керівниками рішень академії".


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>