Завдяки «Студентській Свободі» в гуртожитки Могилянки пускають цілодобово

13 березня 2012 року «Студентська Свобода» зробила перевірку гуртожитку одного зі столичних вишів – «Києво-Могилянської академії», що знаходиться на вулиці Марини Цвєтаєвої 14-Б. Значною проблемою, яку зазначили студенти, було те, що гуртожиток зачиняється о24:00 і студенти, які приїжджають пізніше з роботи чи від батьків, не можуть потрапити до себе додому.

Представники «Студентської Свободи» поспілкувалися із комендантом гуртожитку, яка заперечувала будь-які факти порушення прав студентів.

Пізніше на ім’я віце-президента НаУКМА з економіки та фінансів було направлене звернення від «Студентської Свободи» з проханням розібратися із даною проблемою. Керівництво НаУКМА пішло на зустріч студентам, результатом чого студентів стали пускати цілодобово.

Зараз від студентів надходять позитивні відгуки й подяки свободівцям, завдяки яким вдалося захистити права студентів.

«Студентська Свобода» добилася справедливості в гуртожитках НаУКМА, але на цьому наша діяльність не припиняється, оскільки ще в багатьох вишах права студентів обмежуються, і ми будемо їх відстоювати», – зазначив координатор кампанії з перевірки гуртожитків НаУКМА Михайло Кублій.

Нижче подаємо текст звернення:

 

Відкритий лист

 

Ми, студенти Національного університету «Києво-Могилянська академія», змушені звернутися до Вас із проханням надати офіційну позицію керівництва університету щодо нижчевикладених питань, оскільки ми обурені ситуацією, яка склалася в гуртожитках нашого університету.

1. Заборона входу до гуртожитків після 24:00

Ця заборона не відповідає законодавству України та порушує конституційні права студентів. Стаття 47 Конституції України зазначає, що кожен має право на житло і ніхто не може бути примусово позбавлений житла. Статтею 9 чинного Житлового кодексу встановлені гарантії того, що ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням. Одночасно, гуртожиток є повноцінним житлом для іногороднього студента на весь період навчання і надається державою відповідно до законодавства.

Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14 вересня 2011 року №1/9-705, який був направлений керівництву ВНЗ, вимагає ліквідувати заборону на прохід до гуртожитків у нічний час: «З метою реалізації прав студентів та аспірантів, які проживають у гуртожитках вищого навчального закладу, просимо привести у відповідність до законодавства та Примірного положення про студентський гуртожиток вищого навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.11.2007 №1004, нормативні документи вищого навчального закладу, що регламентують перепускний режим у гуртожитках, для забезпечення цілодобового безперешкодного доступу до гуртожитків його мешканців».

З огляду на очевидне порушення своїх прав, 13 березня 2012 року, на зборах біля гуртожитку НаУКМА за адресою вул. Марини Цвєтаєвої, 14-Б, студенти спробували розібратися в даній ситуації. На цих зборах студенти розповідали про проблеми, які виникають в даному гуртожитку. Саме неможливість потрапити до власного помешкання після 24:00 (про що, до речі, свідчить і відповідне оголошення) визнавалася всіма однією з головних проблем. Всіх вразила розповідь дівчини, яку не пустили вночі додому, про те як вона була змушена залазити в своє помешкання через балкон. Були й свідчення того, що зайти вночі можна лише після "домовленості" з вахтером.

Одночасно, слід зазначити, що керівництво гуртожитків факти порушень заперечує. Не здатні переконати їх і підписи невдоволених мешканців, які активно збираються вже декілька тижнів. Зокрема, завідувач гуртожитку на вул. Марини Цвєтаєвої, 14-Б Кравченко Ганна Григорівна заявила, що проблема із цілодобовим доступом до гуртожитку відсутня! Схожу думку висловив і голова проекту «Могилянський гуртожиток». Проте, студентство масово вказує на іншу реальність. Більше того, подібна проблема існує і в інших гуртожитках НаУКМА.

Такі обмеження є неприпустимими не лише з точки зору права, але й звичайної людської логіки, адже обмеження у доступі до житла створює колосальні незручності студентам, які працюють, повертаються від батьків тощо. Проте, й досі ситуація не змінюється в кращу для мешканців сторону.

 2. Примусове виселення студентів із гуртожитків на час проведення Євро-2012

Останнім часом в ЗМІ, та просто серед студентства, поширюється інформація про ймовірність виселення студентів з їхнього житла на час проведення Євро-2012. З огляду на наявність такої інформації, просимо Вас її офіційно підтвердити або спростувати. У разі правдивості цієї інформації, просимо Вас роз'яснити з яких саме гуртожитків виселятимуть студентів, коли саме й на який час, на якій підставі, яке альтернативне житло надаватиметься виселеним студентам, та чи будуть в даних гуртожитках проживати іноземні туристи?

Багато студентів працюють в місті Києві або з інших причин не можуть влітку знайти альтернативні місця проживання. Абсолютно неприпустимим є викидання українських студентів на вулицю задля задоволення потреб іноземних туристів, пов'язаних із проведенням матчів Євро-2012 в Києві.

У зв’язку з усім вищезазначеним, просимо Вас:

  • надати офіційну позицію керівництва НаУКМА щодо вказаних проблем, зокрема надати відповіді на питання пов'язані з можливим виселенням студентів на час Євро-2012;
  • забезпечити цілодобовий і безперешкодний доступ до гуртожитків НаУКМА для їх мешканців;
  • проінформувати студентство та безпосереднє керівництво гуртожитків про офіційну позицію університету щодо вищевказаних питань;
  • проводити регулярні перевірки безпосереднього керівництва гуртожитків на предмет виконання відповідними керівниками рішень університету.

Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>