З ким Азаров буде обговорювати проект закону «Про вищу освіту»?

Як повідомляє офіційний сайт Кабміну, Прем’єр-міністр України Микола Азаров на наступному тижні має намір обговорити з ректорами, студентами та експертами проект закону «Про вищу освіту».

«Я на наступному тижні збираюся провести консультації та детально обговорити з ректорами ВНЗ і представниками студентських організацій проект закону «Про вищу освіту». Причому без участі Міністерства освіти, щоб не було тиску на учасників дискусії. Я хочу почути всі «за» і «проти» щодо цього законопроекту», – зазначив Микола Азаров.

Про які саме студентські організації йдеться наразі невідомо, як невідомі і деталі проведення такого обговорення. Одразу згадується Всеукраїнський студентський референду 24 жовтня 2011 року (http://studsvoboda.org.ua/content/57), який ніби проводили студентські організації, а насправді підконтрольні владі молоді люди, які не цураються такого шляху побудови власної кар’єри. Метою цього референдуму було показати масове схвалення законопроекту «Про вищу освіту» студентами. Цілком імовірно, що такого ж результату слід очікувати і від запланованого обговорення.

Нагадаємо, що законопроект Дмитра Табачника «Про вищу освіту» викликав хвилю протестів українських студентів. Проект вже втретє намагаються «протягнути» до розгляду Верховною радою. На сьогодні він знаходиться на стадії обговорення в парламентських комітетах.

Серед основних небезпек нового закону противники називають зменшення кількості студентів, які мають право на стипендію, необмежене підвищення плати за навчання для контрактників протягом періоду навчання, повернення вступних екзаменів, що сприяють хабарництву, відрахування з ВНЗ за так званий «академічний плагіат», суть якого не роз’яснюється, ліквідація університетської автономії та інші.

Прес-служба "Студентської Свободи"


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>