Як живеться в гуртожитках НУБіП: у студради все чудово, у студентів – проблеми… (відео)

До «Студентської Свободи» звернулися представники Національного університету біоресурсів і природокористування («Аграрки»). Молодь турбувала ситуація, що склалася в гуртожитках даного вишу, а особливо заборона входу після 24:00. Свободівці вирішили розібратися в ситуації і 5 березня 2012 року о 17:30 завітали до студмістечка головного аграрного університету країни. І хоча заклад розташований на території Голосіївського парку, легкої прогулянки не вийшло.

Перш за все зазначимо, що будь-яке обмеження доступу студентів до гуртожитків є порушення Конституції та Законів України. Стаття 47 Конституції зазначає, що кожен має право на житло і ніхто не може бути примусово позбавлений житла. В статті 9 чинного Житлового кодексу вказано, що ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням. У свою чергу гуртожиток є повноцінним житлом для іногороднього студента на весь період навчання і надається державою відповідно до законодавства. Що там казати, навіть Міністерство освіти України у вересні минулого року направило до керівників ВНЗ листа із проханням (!) ліквідувати заборону на прохід до гуртожитків у нічний час: «З метою реалізації прав студентів та аспірантів, які проживають у гуртожитках вищого навчального закладу, просимо привести у відповідність до законодавства та Примірного положення про студентський гуртожиток вищого навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.11.2007 №1004, нормативні документи вищого навчального закладу, що регламентують перепускний режим у гуртожитках, для забезпечення цілодобового безперешкодного доступу до гуртожитків його мешканців»

В день зборів організаторам зателефонував чоловік, який представився Директором навчально-наукового центру культури виховання і соціальної роботи НУБІП і запитав чи може він бути присутнім на заході, адже його основним обов’язком є захист прав студентів і він абсолютно підтримує вимогу цілодобового доступу студентів до свого помешкання. Очевидно пан Директор часу дарма не втрачав, адже, крім свідомого студентства, які прийшли на збори побачивши відповідні оголошення в студмістечку, на зустріч із «свободівцями» були зібрані представників всіх гілок студентського самоврядування: студпарламенту, студпрофкому і звичайно ж студради. Перед тим як представитись вони почали жваво запевняти, що самі є студентами і ніяких проблем із доступом до гуртожитків немає і не може бути! Те, що перед нами студенти ми повірили, а от розповіді про відсутність проблем одрази якось дивно запахли після того як стало відомо хто перед нами. Але головною дійовою особою був пан Черкашин Дмитро Костянтинович (саме так звати директора «центру культури виховання»). Високий, гарно вдягнений і впевнений в собі. Ну як такому не повірити. Що ж ми почули: «керівництво зацікавлене у безперешкодному доступу студентів до гуртожитку і це позиція ректора; коменданти і вахтери проінформовані, що кожен має право прийти додому в той час, в який йому необхідно, а «поодинокі» порушення цієї норми є наслідком поганого характеру чи забудькуватості вахтера; інформацію про порушення прав студентів надавайте особисто мені (панові директорові) і все буде миттєво вирішено аж до звільнення забудькуватого вахтера» і т.д. Пан Черкашин весь час поривався показати відповідне оголошення в гуртожитку, яке запевняє, що прохід є вільним. Оголошення справді висить. Навіть правильно вказаний номер Примірного положення про студентський гуртожиток! Але на запитання до мешканців чи давно воно з’явилося на вході гуртожитку (№ 10) ми побачили лише потуплені в підлогу очі. Це просто представниця студради підійшла ближче для контролю відповіді студентів.

Зустріч із студентами і паном директором була завершена. Проте, «свободівці» не поспішали їхати. Підходимо до іншого гуртожитку (№ 11). Питаємо у мешканців чи є проблеми із доступом вночі. Здивовані погляди і однозначна відповідь: пройти після 24:00 практично не можливо! Якщо працівники і пропускають студента, то після запису в журнал (причому дехто зазначив, що це не журнал запізнень, а журнал порушень), а за цим записом «порушників» режиму потім викликають на студентську раду де обговорюється питання про його виселення чи не поселення на наступний рік. Залишаємо молоді свої контакти і йдемо до дверей. На вході чорним по білому: «вихід із гуртожитку до 23:00, вхід – до 24:00». Так-так… студентам не лише заборонено заходити вночі, але й виходити із власного житла. В кращих радянських традиціях. Побачивши камеру, на вулицю вибігає жіночка (комендант Журенко Валентина Іванівна), і, завагавшись, зриває цей напис! Під ним красномовно з’являється табличка «ВХІД». Валентина Іванівна виправдовується, вказує на оголошення про дозвіл безперешкодного входу (таке саме, як і в попередньому корпусі), яке висить в коридорі і ароматно пахне свіжою фарбою… Дивимось журнал запізнень. Здивували записи причини входу після 24:00: «з роботи», «гуляв» і т.д. Питаємо, яке має значення чому студент пізно повертається до себе додому, якщо має на це право. Відповідь шикарна: інформація для міліції, якщо станеться правопорушення…

–         Ми: «Студенти щойно заявили, що за запізнення їх викликають на студраду і можуть вигнати…»

–         Валентина Іванівна: «Значить ці студенти говорять неправду!»

Отже, розповіді студентів і керівництва гуртожитків кардинально відрізняються. Особливо вражає цинізм представників студентського самоврядування, які безапеляційно заявляють про відсутність будь-яких проблем в гуртожитках, в той чай коли студенти, інтереси яких вони мали б захищати, називають десятки прикладів порушення їхніх прав. З огляду на це «Студентська Свобода» продовжує збір підписів студентів вишів України (яке триває із середини лютого) щодо цілодобового і безперешкодного доступу до гуртожитків, а також інших порушень. Відповідне звернення буде найближчим часом направлене ректору НУБіП Мельничуку Дмитру Олексійовичу.

«Студентська Свобода» веде боротьбу за права молоді і будь-яке порушення цих прав не залишиться поза увагою.

Андрій Бардис

голова Київської «Студентської Свободи»


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

2 коментарі

  1. Люда
    Опубліковано 03.12.2012 о 23:20 | лінк

    а граматичні помилки чому редактор не виправив? (проВком – проФспілковвий комітет…. і коми варто було б правильно розставити)

  2. admin
    Опубліковано 12.12.2012 о 12:52 | лінк

    Дякую. Виправив “провком”

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>