В Січеславі студенти страйкують проти злиття трьох ВНЗ в один

DSCN8495

Січеславські студенти вийшли півтисячним мітингом до Дніпропетровської обласної ради з протестом проти злиття трьох  ВНЗ міста в один. Влада давала відмовки та намагалася заспокоїти натовп скандуючих «Ми проти об’єднання!» і «Табачника геть!». Наразі ведуться переговори з київськими високопосадовцями.

26 червня на засіданні Кабміну було вирішено питання утворення в Дніпропетровську Дніпропетровського економічного університету шляхом злиття трьох університетів (на базі Дніпропетровської державної фінансової академії, Академії митної служби України та Дніпропетровського державного аграрного університету ).

Розпорядження викликало резонанс серед студентів, батьків та викладачів. Особливо серед студентів Аграрного університету, який постачає аграріїв для половини областей України.  Вони не хочуть отримувати диплом економічного університету, їх обурює перспектива зменшення викладацького складу, фінансування та розподіл їх земельних наділів, на яких вони вирощують сільсько-господарські продукти.

Недивно, що до стін обласної ради прийшло більше 500 радикально налаштованих студентів з гаслами «Поверніть Аграрний!», «Хліб – усьому голова!», «Ми проти деградації освіти!» тощо. До студентів вийшов нардеп-регіонал Ступак, який 8 травня цього року влаштував напад на націоналістів спортсменами з клубу «Тайфун». Регіонал почав заспокоювати  студентів, мовляв, будемо вирішувати питання.

«Іван Ступак  тільки знає, що говорити відмовки та нацьковувати на мирні акції бійців з клубу «Тайфун», – заявив у мікрофон перед усіма студентами, викладачами і нардепом новообраний голова Січеславської «Студентської Свободи» Віталій Роменський. – Не можна спускати все на гальма, студентство! Вас намагаються втихомирити. Треба боротися та відстоювати свої права».

Після виступу свободівця Іван Ступак навіть не почервонів, проте міліцію до «Студентської Свободи» направив. Студенти почали кричати гучно «Зрада! Зрада! Зрада!», виражаючи недовіру регіоналу.

« Подібна ситуація відбувалася у Сумах  в 2006 році, – згадав голова Січеславської  міської організації ВО «Свобода» Кирило Дороленко. – Тоді студенти трьох ВНЗ не побоялися страйку, влаштували голодування в наметовому містечку в центрі міста. І їм таки вдалося перемогти режим – з ними почали рахуватися. Ми повинні брати приклад з них і в жодному випадку не здавати позицій. Аграрний університет – стратегічно важливий ВНЗ для України, чиє сільське господарство потребує оновлення та модернізації».


Цей допис було опубліковано в Звіт, Січеслав із тегами: , , , , . Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>