В Могилянці відбулася лекція “Слово – меч духовний”

31 травня 2012 року в Києво-Могилянській академії в рамках виставки мовних плакатів «Слово — меч духовний» відбулися лекції відомого мовознавця, кандидата філологічних наук, професора Івана Ющука та викладача кафедри міжнародного права НаУКМА Олексія Курінного. Теми лекцій стосувалися захисту української мови і були приурочені до тих подій, які нині відбуваються в державі навколо мовного питання.

Зокрема, Олексій Курінний вказав на ті статті в законі, що його намагається прийняти окупаційна влада з метою усунення української мови із суспільного життя, порівняв цей закон із законопроектом, запропонованим до розгляду у Верховній Раді. Також він вказав на закони України, зокрема і на Конституцію України, що їх ігнорує названий законопроект.

Іван Ющук зазначив, що утиски мови проводив кожен окупант, загарбуючи собі нові території. Він навів усі докази, аби вказати на те, що Україна була колонією як за часів Московського царату, так і за часів комуністичної окупації. Професор навів приклади багатьох держав, які перебували під окупацією поневолювачів, і після здобуття незалежності одним із першочергових завдань було відновити рідну мову і не дозволити панувати мові окупанта.

На жаль, в Україні після здобуття незалежності комуністичні окупанти перефарбувалися й далі панують в Україні і далі нищать все українське.

Прес-служба "Студентської Свободи"


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>