У Києво-Могилянській академії відбулася зустріч із борцем за українську мову луганцем Сергієм Мельничуком

19 вересня 2012 року у Києво-Могилянській академії студенти і всі небайдужі мали змогу зустрітися із відомим громадським діячем, правозахисником і борцем за українську мову Сергієм Мельничуком.

Ця зустріч була актуальною, зважаючи на нинішню ситуацію, яка склалася в Україні навколо мовного питання. Зустрітися із паном Сергієм прийшло багато небайдужих людей, свідомих того, що українська мова і права україномовних громадян зараз як ніколи потребують захисту.

Сергій Мельничук має великий досвід боротьби за українську мову. Він, житель зросійщеної Луганщини, кожного дня стикається із питаннями дискримінації на мовному ґрунті. На відміну від значної частини українців, Сергій Мельничук вирішив не терпіти дискримінацію українців в Україні, а боротися з нею всіма правовими методами. Найбільше досвіду він здобув, коли вимагав, щоби йому в вищому навчальному закладі викладали українською мовою. Йому довелося пройти низку судів, три відрахування із ВНЗ, але все ж таки пан Сергій добився свого.

Під час зустрічі Сергій Мельничук поділився досвідом, як захищати свої права. Насамперед кожне порушення своїх прав варто фіксувати – викликати правоохоронні органи й домогтися складання протоколу. Після фіксації злочину (а такого роду дії як зневажливе ставлення до української мови, принизливе ставлення до людини, яка нею спілкується підлягають під статтю 161 Кримінального кодексу України) домагатися забезпечення своїх прав. Кожна заява, кожне зафіксоване порушення прав є документом, який в подальшому унеможливить спекуляцію фактами.

Викладач кафедри міжнародного права НаУКМА Олексій Курінний з юридичної точки зору пояснив, спираючись на Конституцію України та інші закони, в чому полягає правота українців, які відстоюють своє бажання спілкуватися українською мовою, читати україномовні газети, книжки, які вимагають, аби до них зверталися українською в ресторанах, банках, державних установах.

Захід відбувся за сприяння Спудейської могилянської організації "Український Студент" (ukrstudent.org.ua).

Голова "Українського Студенту" Михайло Кублій зазначив: "Проведений захід став черговим етапом інформаційно-просвітницької кампанії у НаУКМА, спрямованої на підвищення обізнаности студентів і викладацького складу в найбільш важливих та злободенних питаннях відстоювання своєї ідентичности, мови й культури, формування у них громадянської позиції та патріотизму, готовности особистою дієвою участю сприяти відродженню українства та української нації, побудові національно орієнтованої та соціально справедливої держави".

Прес-служба Київської "Студентської Свободи"


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>