У Києві студенти вийшли на марш із гаслом “Табачніка на нари – тоді підем на пари!”

Учасники акції під Кабінетом Міністрів20 лютого 2012 року у Києві "Студентська Свобода" провела Марш за якісну освіту. Велелюдна колона активістів пройшла ходом від Майдану Незалежності до комітетів Верховної Ради України, вимагаючи відставки Табачніка. Обурення викликав законопроект "Про вищу освіту" № 9655, що має розглядатися Верховною Радою 13-16 березня та ініціатива міністра-українофоба скоротити вивчення української мови та скасувати у школах предмет "Історія України". Загалом в цей день у протесті прийняло участь до пів тисячі людей.

На акції були студенти з усіх обласних центрів України, представники найвідоміших вишів від Луганська до Ужгорода, від Сум до Севастополя. Їх підтримали студенти київських університетів ім. Тараса Шевченка, НТУУ "КПІ", НаУКМА, КНУБА, НАУ і багатьох інших.

Біля комітетів Верховної Ради учасники заходу розіграли театралізовану виставу, під час якої повісили опудало Табачніка. Після цього колона приєдналися до представників "Міжнародного медичного коледжу", закритого нещодавно міністерством освіти. Серед учасників акції також були діти-інваліди. Після цього усі разом пішли до Адміністрації Президента.

Учасники ходи тримали у руках плакати з написами "Побачиш Табачніка – дай йому підсрачника!", "Табачнік, поверни українську мову та історію в школи!", "За якісну освіту, за вільне студентство!" та багато інших. Вони скандували гасла "Виходь, бунтуй, Україну рятуй!", "Знання – не товар, універ – не базар!", "Менше економії – більше автономії!" та "Табачніка на нари – тоді підем на пари!".

Один з організаторів акції голова "Студентської Свободи" Руслан Андрійко зазначив: "В освітній галузі правління Табачніка супроводжувалося постійними корупційними скандалами, провалами вступних кампаній, переписуванням української історії, образами честі та гідності українців. Не витримує критики і остання ініціатива "міністра освіти" – ліквідація уроку історії України та скорочення кількості уроків української мови в школах. Не зважаючи на студентські протести, влада намагається ухвалити проект Закону "Про вищу освіту". До Євро-2012 адміністрації вишів брутально викидають студентів з гуртожитків, щоб поселити туди іноземних туристів. Тому ми закликаємо все патріотичне студентство виходити на протести проти політики Табачніка".

Голова Київської "Студентської Свободи" Андрій Бардис додав: "Ми заявляємо, що будь-яка співпраця із бандитами неможлива! І тому вимагаємо розпуску Ради, відставки Президента і Уряду. Тільки українська влада з ідеєю нації в серці зможе ухвалювати ті закони і рішення, які вигідні українській державі і українській освіті зокрема. А вища освіта – це основа економічного та духовного розвитку будь-якої держави".

Учасники акції під Кабінетом Міністрів


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>