У Києві пройшов майрш пам’яті героїв Крут

Марш29 січня 2012 року Всеукраїнське об’єднання «Свобода» вже традиційно провела у Києві смолоскипний марш на честь героїв Крут та придушення січневого заколоту 1918 року. Акція почалася о 18:00. Близько тисячі учасників пройшлися колоною від Майдана Незалежності до Арсенальної площі.

Люди вигукували гасла: «Пам’ятай героїв Крут», «Комуняку на гілляку», «Банду геть» та інші. Близько 19:00 організована колона увійшла до Арсенальної площі де почався мітинг. Перед присутніми виступили голова київської організації ВО «Свобода» Андрій Іллєнко, його заступники Юрій Ноєвий та Юрій Левченко, а також голова сумської організації – Ігор Мірошниченко. Вони ще раз нагадали про подвиг та самопожертву крутянців, а також про провальний бунт керований більшовиками в Києві. Урочистості закінчились виконанням державного славня.

Захід підсилено супроводжувала міліція та спецпідрозділ «Беркут». За колоною слідували міліцейські автобуси та спеціальний синій автозак для потенційних затриманих. Цікаво, що подібного типу спеціалізований автобус на акції «Свободи» з’явився вперше і, як не дивно, саме цього дня його застосували. Під час завершення мітингу на Арсенальну площу із метро вийшла група з 10 осіб в масках, які почали вигукувати образи, що стосувались українців, українських героїв та конкретно свободівців. Підійти ближче до учасників ходи вони вочевидь побоялися, тому стояли прямо біля виходу з метро. Націоналістична молодь попрямувала в їхій бік для проведення роз’яснювальної роботи, та дивним чином беркут миттєво оточив «гостей» і сховав в уже згаданий спецавтобус. Склалося враження, що такий розвиток подій був запланований.

Та найголовніше, що ніхто не в змозі зупинити українців та заборонити їм вшановувати своїх героїв. А купка маргіналів неукраїнської зовнішності, що намамагалися образити патріотів викликає лише сміх та співчуття, адже вони стали пішаками в грі українофобів.

Андрій Бардис

голова Київської міської організації "Студентська Свобода".

Довідка. 29 січня 1918 року біля станції Крути київські студентидобровольці разом з курсантами 1-ї Української військової школи імені Богдана Хмельницького та вояками Вільного козацтва під проводом Андрія Омельченка й Аверкія Гончаренка вступили у бій із більшовицькими бандами Муравйова, які рвалися до Києва. Попри величезну чисельну перевагу ворога, українські воїни завдали йому значних втрат і у повному бойовому порядку відійшли на нові позиції. У той же час у Києві українські вояки придушували більшовицький заколот, керований з Росії. Завдяки героїзму українських вояків антидержавний заколот було успішно придушено, більшовицькі банди зазнали цілковитої поразки. Так було зірвано план швидкого захоплення столиці Української Народної Республіки. Пам'ять про подвиг героїв вже багато десятиліть надихає українських патріотів на боротьбу за національну та соціальну справедливість.


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>