Свободівці відзначили із білоруськими друзями День волі

25 березня 2012 року активісти Київської "Свободи" взяли участь у святкуванні Дня волі. Захід відбувся біля пам'ятника білоруському поетові, другу України Володимирові Короткевичу. У цей день, коли у 1918 р. постала Білоруська народна республіка, білоруси відзначають свято власної державності та боротьби проти окупантів.

На урочистому заході співали українські музиканти – Сергій Василюк ("Тінь сонця") та Віталій Калініченко ("Веремій").

У своєму слові керівник "Білоруського центру" в Україні В'ячеслав Сівчик сказав: "У нас сьогоні велике свято – День волі. Ми, білоруси, де б не були – у Білорусі чи по світах – вшановуємо нашу світлу історію і наших видатних політичних провідників. День волі – також день підсумку річної боротьби за нашу націю. Бо для нас, білоруських патріотів, мета найближчого майбутнього – остаточна перемога білоруського духу над темними силами нинішнього окупаційного режиму. Сьогодні з нами в Києві присутні українці, друзі Білорусі, які розділяють з нами наші мрії та підтримують у нелегкій боротьбі. Будьмо разом, борімося разом! Живє Бєларусь! Слава Україні!".

Українська поетеса та перекладачка Наталка Позняк-Хоменко декламувала чудові вірші білоруських авторів, сповнених патріотизмом та відчуттям обов'язку перед Білоруссю.

"Білорусь – братня нам країна. Ваша свобода – запорука нашої Незалежності. Навіть один квадратний метр вашої території, не звільнений від наслідків окупації, загрожує нам. Сьогодні майбутнє Русі вирішується у наших країнах: ми, як і раніше, захищаємо правду від ворожого натиску ззовні. Хто з українців мислить патріотично і дивиться у майбутнє, той розуміє, що сьогодні ми захищаємо нашу державність від Росії, однак одночасно маємо пильнувати її від хитрощів Заходу. Не варто плутати національний рух нащадків Русі із псевдослов'янством, а з іншого боку – із плюгавим лібералізмом. Ніхто не допоможе нам, окрім нас самих і один одного. З Днем волі!", – сказав у привітальному слові Юрко Ноєвий.


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>