Свободівці підтримали протест студентів київського «КПІ»

 

Під час акції26 жовтня 2011 року члени «Студентської Свободи» долучились до протестів студентів Національного Технічного Університету України «КПІ». Близько тисячі студентів і викладачів вийшли на захист свого внз.


 

Акція розпочалась біля одного з корпусів НТУУ «КПІ», після чого протестуючі рушили колоною до Міністерства Освіти, де оприлюднили свої вимоги. Також студенти хотіли передати в міністерство новенький унітаз і декілька мішків туалетного паперу для Табачника. Але подарунки не дозволили пронести працівники правоохоронних органів.

 Причиною для невдоволення слугувало те, що 1 листопада 2011 року в Київському Політехнічному Університеті звільниться крісло ректора. У теперішнього очільника Михайла Згуровського саме закінчився семирічний контракт. Міністерство освіти і науки, молоді та спорту одразу ж вирішило скористатися цією ситуацією й посадити свою людину на чолі одного з найбільших та найкращих університетів країни. Основною суперечністю між студентством «КПІ» та міністерством є те, що останнє не хоче призначати дату нових виборів ректора до того, як не піде зі своєї посади старий. Таким чином Міністерство зможе призначити виконуючого обов’язки голови університету на свій розсуд. При цьому зовсім не враховуватиметься думка студентів та професорсько-викладацького складу. 

Але попри наполегливі запрошення сам Дмитро Табачник до студентів не вийшов. Замість нього, до двометрового металевого паркану, що відокремлював пікетувальників від міністерства, підійшов його заступник – Куликов Петро Мойсейович. Але попри все він заявив, що позиція міністерства лишиться незмінною і ректором буде призначено того, кого вважатимуть за потрібне.

Голова незалежної профспілки «Самоврядування» Максим Колодежний, студент «КПІ» сказав: «Жодне міністерство не протримається довго, пригнічуючи права студентів. Ми вимагаємо від МОН молоді та спорту негайно оголосити конкурс на посаду ректора. Будемо сподіватися, що сьогоднішня акція є початком кінця для теперішнього складу Міністерства Освіти і є початком змін на краще не тільки для студентів НТУУ, а і загалом для всього студентства. Впевнені, що нас підтримують викладачі та освітяни. КПІшники досягнуть свого і нам не стануть на заваді ні продажна студрада, ні бездіяльна первинна профспілка НТУУ «КПІ», які в свій час підтримували Табачника і його ініціативи, а тепер прикриваються студентами, насправді лобіюючи власні інтереси».

Під час акції

Учасники заходу


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>