Студенти КНУБА вийшли на протест проти ставленика Табачника. Фото, відео

28 вересня 2012 року студенти Київського національного університету будівництва і архітектури за підтримки «Студентської Свободи» вийшли на акцію протесту проти кандидатури заступника Табачника Петра Кулікова на посаду ректора. Саме цього дня відбувалося засідання вченої ради, яка і мала визначити нового керманича. Студенти закликали членів вченої ради відхилити кандидатуру Петра Кулікова, роздавали листівки із закликом протестувати проти такого ректора. Доречі, напередодні роздачі листівок намагалась перешкодити охорона КНУБА (http://studsvoboda.org.ua/content/299). Студенти тримали плакати «Ні Табачнику та його прислузі», «Студент не бидло», «Куліков давай дасвіданья» та інші.

Лише декілька днів назад Петра Кулікова було представлено студентам як єдиного кандидата на посаду ректора. Але урочистої церемонії не вийшло, адже задати свої питання прийшли і «свободівці» (http://studsvoboda.org.ua/content/298). І деталі з біографії і діяльності на посаді заступника міністра освіти дуже зацікавили присутніх.

Влітку цього року студенти по всій Україні замість стипендії близько 725 грн. раптом отримали лише базову суму (530 грн.) без індексації. До цього призвів злочинний проект постанови Кабміну, а підписав його саме Петро Мусійович Куліков. Це спричинило скандал і документ відхилили. Микола Азаров публічно пообіцяв звільнити тих, хто допустив таку недбалість. Виконати обіцянку Азаров наважився лише зараз. Петра Кулікова просять тихенько піти з міністерства. Але як і в «добрі» совєтські часи чиновники покривають і допомагають собі подібним, тому було вирішено відправити Петра Кулікова прямісінько на посаду ректора головного будівельно-архітектурного вишу України. Миттєво організована перевірка в КНУБА, швидко виявлені недоліки і от вже Анатолій Тугай, який був ректором 28 років, у відставці, а студентам і викладачам представляють «найкращу» і єдину кандидатуру.

Петро Куліков був керівником апарату Міністерства освіти, тому він безпосередньо причетний до розробки і впровадження всіх антиукраїнських ініціатив цього відомства і його керівника – ідеолога «русскава міра» Дмітрія Табачника. Всі студенти відчули «покращення». З вересня стипендії виросли аж на 5 грн., зате відразу подорожчали гуртожитки, про ціни на продукти і одяг промовчимо.

Але прославили пана Кулікова не лише оборудки із стипендіями, а і його відоме інтерв’ю телеканалу СІТІ (вже знищеному), де заступник міністра освіти! називає студентів, які вийшли на протест, «бидлом»… Напевно, цьому високому чиновнику дуже хотілося використати це слово (або й гірші) коли йому почали задавати питання «свободівці», і тим паче коли проти такого невігласа вийшли протестувати студенти КНУБА.

Навколо активістів зібралися сотні студентів і після висловлення своєї позиції протестувальники пішли прямо на засідання вченої ради. Але там вони натрапили на спротив проректора з навчальної роботи і комплексного розвитку Геннадія Лагутіна. Він і кремезний охоронець почали видирати камеру з рук журналіста і не допускати студентів на засідання, очевидно маючи, що приховувати. Зазначимо, що це вже далеко не перше хамське ставлення Геннадія Лагутіна до студентів. В квітні цього року він знехтував вимогами студентів пояснити незрозумілі доплати за гуртожитки і просто втік від відповіді (http://studsvoboda.org.ua/content/238). І саме цей проректор за день до акції наказав охороні КНУБА завадити розповсюдженню агіток. Очевидно пан Лагутін сповідує те ж відношення до студентів, що і Петро Куліков, вчиться у вищого керівництва, так би мовити.

Отже, «Студентська Свобода» і студенти КНУБА готові продовжити протести проти хамства і непрофесійності в своєму університеті і закликають всіх приєднуватися до боротьби проти дій Кулікових-Лагутіних-Табачників.

Андрій Бардис, голова Київської "Студентської Свободи"

Проректор з навчальної роботи і комплексного розвитку Геннадій Лагутін спілкується з охоронцем і постійно комусь телефонує, поглядаючи на протестувальників.


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>