Студенти КНУБА ідуть у наступ!

Триває протистояння між студентами і керівництвом Київського національного університету будівництва і архітектури щодо незаконного вимагання додаткових коштів за проживання в гуртожитках. Однак, поки керівництво вирішило вдатися до тактики мовчання і затягування часу, студенти ідуть у наступ!

Як ви пам’ятаєте до кожного студента, що проживає в гуртожитках КНУБА надійшла квитанція з вимогою доплатити за проживання. Незрозуміла доплата впала як сніг на голову хтозна звідки. Очевидно розрахунок був зроблений на притаманну (нажаль) більшості студентів пасивність і відчуття, що все вирішено за нас десь там далеко у владних кабінетах і ми нічого не можемо змінити. Проте, не так сталося, як гадалося. Знайшлися молоді люди, які вірять, що їхнє майбутнє залежить тільки від них самих, і від таких самих борців як і вони. Свій протест висловили мешканці гуртожитку № 3 і керівництво було змушене провести зустріч із студентами, щоб поставити їх «на шлях істинний». Про безславну втечу проректора з навчальної роботи і комплексного розвитку Лагутіна Геннадія Володимировича ми вже писали. Імовірно пан Лагутін тільки і шукав нагоди уникнути цієї зустрічі і як привід використав присутність журналістів і представників «Студентської Свободи». Воно і не дивно, адже лише сам вигляд кремезних націоналістів з камерами, які задають розумні питання налякають будь-кого. Як ви розумієте це в жодному разі не виправдовує пана проректора (відео: http://studsvoboda.org.ua/content/238).

На щастя, відповісти на запитання стурбованих студентів було кому. Голова профкому студентів Ваколюк Анатолій Степанович не став тікати, а залишився до кінця зустрічі. Здивувало лише те, що пан Ваколюк є і головою профкому співробітників. Тобто він одночасно має захищати права і студентів, і співробітників КНУБА. Важко собі це уявити, адже чи не найчастіше студенти страждають саме від порушення їх прав співробітниками вишу (хабарництво, жахливі умови гуртожитків, незрозумілі доплати за проживання…). Отже, Анатолій Ваколюк намагався переконати студентів, що винен не університет, а Міністерство освіти та Міністерство фінансів. Ці відомства наказали зрівняти всі ціни за проживання в гуртожитках КНУБА (звичайно піднявши їх, а не знизивши). І немає значення ні умови в різних гуртожитках, ні вік будівлі, чи коридорна система чи блочна, чи мають студенти досить комфорту, чи взагалі його не мають. І нібито і університет розуміє безглуздість такої «зрівнялівки» і теж виступає проти, і навіть з кимось десь судиться, але… Жодного документа студенти так і не побачили: де наказ ректора, де розпорядження зрівняти ціни від освітнього і фінансового міністерств, де елементарні звернення керівництва до студентів? Логічним було і зауваження студентів щодо скарги в суд. Якщо КНУБА судиться проти несправедливого зрівняння цін за проживання в гуртожитках, то чому студенти мають платити тепер? Адже, університет може і виграти справу і платити взагалі не доведеться. Хто тоді поверне віддані кошти?

Студенти не хочуть в чергове залишатися дурниками в чужій грі і відмовляються доплачувати без вагомих на те підстав. 11 травня 2012 року голова Студентської ради гуртожитку № 3 Роман Сах подав клопотання до ректора КНУБА пана Тугая з вимогою надати документи, в яких передбачені законні підстави для підвищення розміру оплати за проживання у гуртожитку. Згідно Закону України «Про звернення громадян» ректор має дати відповідь не пізніше як через 10 днів. Текст клопотання подаємо нижче.

14 травня 2012 року Роман Сах подав скаргу на ім’я ректора щодо жахливих умов проживання в гуртожитках КНУБА і конкретно в гуртожитку № 3.

Сподіваємося студенти все ж побачать документи, які є підставою доплачувати за гуртожитки. А поки що пропонуємо вам єдиний документ, який нам вдалося побачити. Це наказ ректора «Про перерахунок та збільшення вартості проживання в гуртожитках з 01.01.2012 року». Можливо хоча б завдяки «Студентській Свободі» студенти КНУБА зможуть познайомитися із наказами свого ректора, особливо коли питання стосується додаткового збору коштів…

Андрій Бардис

Голова Київської «Студентської Свободи»

 

Наказ ректора КНУБА Тугая А. М. «Про перерахунок та збільшення вартості проживання в гуртожитках з 01.01.2012 року».

 

Клопотання до ректора КНУБА Тугая А. М. з вимогою надати документи, в яких передбачені законні підстави для підвищення розміру оплати за проживання у гуртожитку.


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>