Студенти “Аграрки” передали ректору звернення з приводу порушення їхніх прав

30 березня 2012 року студенти Національного університету біоресурсів і природокористування ("Аграрка") завітали до приймальні ректора Дмитра Олексійовича Мельничука і передали звернення, де наведені факти порушення прав молоді в гуртожитках вишу. Під зверненням підписалось близько сотні студентів.

"Сподіваємося, що пан Мельничук почує своїх студентів, зрозуміє неприпустимість ситуації, яка склалася в гуртожитках НУБіП, і відповідно відреагує на наше звернення", – заявив координатор кампанії з перевірки гуртожитків у НУБіП, активіст "Студентської Свободи" Назар Науменко.

Нагадаємо, що вже понад місяць "Студентська Свобода" Києва проводить перевірки гуртожитків столичних вишів. Порушення прав студентів виявлені в кожному закладі. Серед основних проблем – заборона заходити до гуртожитку після 24:00, незаконні виселення і "відпрацювання", жахливі умови проживання, довгострокові вимкнення електрики і води, примусове виселення молоді з їхнього помешкання на час "Євро-2012" та інші.

Подаємо текст звернення повністю:

"Ми, студенти Національного університету біоресурсів і природокористування України, змушені звернутися до Вас із проханням надати офіційну позицію керівництва університету щодо нижчевикладених питань, оскільки ми обурені ситуацією, яка склалася в гуртожитках нашого університету.

1. Заборона входу до гуртожитків після 24:00

Ця заборона не відповідає законодавству України та порушує конституційні права студентів. Стаття 47 Конституції України зазначає, що кожен має право на житло і ніхто не може бути примусово позбавлений житла. Статтею 9 чинного Житлового кодексу встановлені гарантії того, що ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням. Одночасно, гуртожиток є повноцінним житлом для іногороднього студента на весь період навчання і надається державою відповідно до законодавства.

Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14 вересня 2011 року №1/9-705, який був направлений керівництву ВНЗ, вимагає ліквідувати заборону на прохід до гуртожитків у нічний час: "З метою реалізації прав студентів та аспірантів, які проживають у гуртожитках вищого навчального закладу, просимо привести у відповідність до законодавства та Примірного положення про студентський гуртожиток вищого навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.11.2007 №1004, нормативні документи вищого навчального закладу, що регламентують перепускний режим у гуртожитках, для забезпечення цілодобового безперешкодного доступу до гуртожитків його мешканців".

З огляду на очевидне порушення своїх прав, 05 березня 2012 року, на зборах біля студентського містечка НУБіП, студенти спробували розібратися в даній ситуації. На цих зборах був присутній директор навчально-наукового центру культури виховання і соціальної роботи НУБіП Черкашин Дмитро Костянтинович. Відомо, що одним із завдань згаданого центру є поселення студентів та забезпечення належних умов для їх проживання у студентських гуртожитках. На зборах від Дмитра Чекрашина було почуто наступне: "керівництво зацікавлене у безперешкодному доступу студентів до гуртожитку і це позиція ректора; коменданти і вахтери проінформовані, що кожен має право прийти додому в той час, в який йому необхідно, а "поодинокі" порушення цієї норми є наслідком поганого характеру чи забудькуватості вахтера; інформацію про порушення прав студентів надавайте особисто мені і все буде миттєво вирішено аж до звільнення забудькуватого вахтера".

Проте, після цих зборів було проведено опитування мешканців різних гуртожитків під час якого вияснилося, що зайти в ці гуртожитки після 24:00 практично неможливо! Якщо працівники і пропускають студента, то лише після запису в журнал (причому опитані студенти зазначали, що для цих цілей часто надається не журнал запізнень, а журнал порушень), за яким "порушника режиму" потім викликають на студентську раду, де обговорюється питання про його виселення чи непоселення на наступний рік, а також так званого "відпрацювання". Більше того, на вході до гуртожитку №11 просто чорним по білому було написано: "вихід із гуртожитку до 23:00, вхід – до 24:00". Тобто, студентам не лише заборонено заходити вночі до власного житла, але й виходити з нього. Одночасно, в цьому ж гуртожитку нам продемонстрували оголошення про вільний доступ мешканців до свого житла, проте жоден студент не зміг сказати коли саме ці оголошення були вивішені, й тому є об'єктивна підозра, з огляду на реальні факти недопущення мешканців до свого житла після 24:00, що ці оголошення надрукували спеціально під збори студентства.

Слід зазначити, що керівництво гуртожитків факти порушень заперечує. Зокрема, комендант гуртожитку №11 Журенко Валентина Іванівна нахабно заявила, що жодних санкцій за запізнення студентів немає і свідчення молоді про порушення їхніх прав є брехнею! Проте, студентство масово вказує на іншу реальність.

Такі обмеження є неприпустимими не лише з точки зору права, але й звичайної людської логіки, адже обмеження у доступі до житла створює колосальні незручності студентам, які працюють, повертаються від батьків тощо. Проте, й досі ситуація не змінюється в кращу для мешканців сторону.

2. Примусове виселення студентів із гуртожитків на час проведення Євро-2012

За словами пана Дмитра Черкашина, студентів деяких гуртожитків НУБіП будуть виселяти з їхнього житла на час проведення Євро-2012 і направляти їх на практику в м. Боярка із наданням там іншого житла. З огляду на наявність такої інформації, просимо Вас її офіційно підтвердити або спростувати. У разі правдивості цієї інформації, просимо Вас роз'яснити з яких саме гуртожитків виселятимуть студентів, коли саме й на який час, на якій підставі, яке альтернативне житло надаватиметься виселеним студентам, та чи будуть в даних гуртожитках проживати іноземні туристи?

Багато студентів працюють в місті Києві або з інших причин не можуть влітку знайти альтернативні місця проживання. Абсолютно неприпустимим є викидання українських студентів на вулицю задля задоволення потреб іноземних туристів, пов'язаних із проведенням матчів Євро-2012 в Києві.

У зв'язку з усім зазначеним, просимо Вас:

· надати офіційну позицію керівництва НУБіП щодо вказаних проблем, зокрема надати відповіді на питання пов'язані з можливим виселенням студентів на час Євро-2012;

· забезпечити цілодобовий і безперешкодний доступ до гуртожитків НУБіП для їх мешканців;

· проінформувати студентство та безпосереднє керівництво гуртожитків про офіційну позицію університету щодо вищевказаних питань;

· проводити регулярні перевірки безпосереднього керівництва гуртожитків на предмет виконання відповідними керівниками рішень університету;

· унормувати порядок візитів гостей мешканців гуртожитків з 9:00 до 23:00".

Прес-служба ВО "Свобода"

Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>