«Студентська Свобода» здобула перемогу в Транспортному університеті: до гуртожитків пускають цілодобово

Як повідомляють студенти Національного транспортного університету, станом на сьогодні до гуртожитків № 4 і № 5 НТУ почали пропускати безперешкодно і цілодобово. Тепер кожен мешканець гуртожитку має право зайти в своє помешкання в будь-який час, хоча нещодавно прохід був дозволений до 24:00, а зайти вночі можна було лише з допомогою хабара охороні.

Позитивного результату вдалось досягти завдяки принциповій позиції «Студентської Свободи», яка послідовне веде боротьбу за права студентів.

Нагадаємо, що 15 березня 2012 року «Студентська Свобода» відвідала студмістечко Національного транспортного університету в місті Києві. Націоналісти провели зустріч із небайдужою молоддю біля входу в гуртожиток № 4 НТУ за адресою вул. Кіквідзе, 38-А. Мешканці гуртожитку, закриваючи обличчя, побоюючись репресій, розповіли про жахливі умови проживання і порушення прав студентів. Серед них: заборона проходити в гуртожиток після 24:00 (студенти, які повертаються з роботи змушені платити від 10 до 40 гривень охороні, щоб зайти в своє житло), виселення з гуртожитку під час канікул (залишитись можна теж лише за окрему «плату»), довгострокові відключення гарячої води та електроенергії, проживання по 6 людей в маленьких кімнатах, а також примусове виселення із житла під час Євро-2012 та інше. Повідомлення про це надійшли до «Студсвободи» і в гуртожитках Транспортного університету був проведений збір підписів проти порушення прав студентів. Волевиявлення студентів спричинило конфлікт з охороною (http://studsvoboda.org.ua/u-studentskoji-svobody-vynykla-sutychka-iz-ohoronoyu-studmistechka-transportnoho-universytetu-v-kyjevi-video/).

Націоналісти також передали звернення до ректора НТУ з вимогою розібратися в ситуації. Нижче подаємо текст звернення.

 

Ректорові Національного транспортного

університету Дмитриченку Миколі Федоровичу

 

Відкритий лист

 

Ми, студенти Національного транспортного університету, змушені звернутися до Вас із проханням надати офіційну позицію керівництва університету щодо нижчевикладених питань, оскільки ми обурені ситуацією, яка склалася в гуртожитках нашого університету.

1. Заборона входу до гуртожитків після 24:00

Ця заборона не відповідає законодавству України та порушує конституційні права студентів. Стаття 47 Конституції України зазначає, що кожен має право на житло і ніхто не може бути примусово позбавлений житла. Статтею 9 чинного Житлового кодексу встановлені гарантії того, що ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням. Одночасно, гуртожиток є повноцінним житлом для іногороднього студента на весь період навчання і надається державою відповідно до законодавства.

Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14 вересня 2011 року №1/9-705, який був направлений керівництву ВНЗ, вимагає ліквідувати заборону на прохід до гуртожитків у нічний час: «З метою реалізації прав студентів та аспірантів, які проживають у гуртожитках вищого навчального закладу, просимо привести у відповідність до законодавства та Примірного положення про студентський гуртожиток вищого навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.11.2007 №1004, нормативні документи вищого навчального закладу, що регламентують перепускний режим у гуртожитках, для забезпечення цілодобового безперешкодного доступу до гуртожитків його мешканців».

З огляду на очевидне порушення своїх прав, 15 березня 2012 року, на зборах біля гуртожитку № 4 НТУ за адресою вул. Кіквідзе, 38-А, студенти спробували розібратися в даній ситуації. На цих зборах студенти розповідали про проблеми, які виникають в даному гуртожитку. Саме неможливість потрапити до власного помешкання після 24:00 визнавалася всіма однією з головних проблем. Всіх вразила розповідь хлопця, якого не пустили вночі додому, про те як він був змушений залазити в своє помешкання через вікно і за це був виселений з гуртожитку взагалі. Були й свідчення того, що зайти вночі можна лише після відповідної «домовленості»: студенти, які повертаються з роботи змушені платити від 10 до 40 гривень охороні, щоб зайти в своє житло.

Одночасно, слід зазначити, що охорона гуртожитків за фактом заборони входити до гуртожитку після 24:00 посилається на «наказ директора студмістечка».

Такі обмеження є неприпустимими не лише з точки зору права, але й звичайної людської логіки, адже обмеження у доступі до житла створює колосальні незручності студентам, які працюють, повертаються від батьків тощо.

2. Примусове виселення студентів із гуртожитків на час проведення Євро-2012

Останнім часом в ЗМІ, та просто серед студентства, поширюється інформація про ймовірність виселення студентів з їхнього житла на час проведення Євро-2012. З огляду на наявність такої інформації, просимо Вас її офіційно підтвердити або спростувати. У разі правдивості цієї інформації, просимо Вас роз’яснити з яких саме гуртожитків виселятимуть студентів, коли саме й на який час, на якій підставі, яке альтернативне житло надаватиметься виселеним студентам, та чи будуть в даних гуртожитках проживати іноземні туристи?

Багато студентів працюють в місті Києві або з інших причин не можуть влітку знайти альтернативні місця проживання. Абсолютно неприпустимим є викидання українських студентів на вулицю задля задоволення потреб іноземних туристів, пов’язаних із проведенням матчів Євро-2012 в Києві.

3. Інші порушення

Серед інших порушень, про які розповіли студенти: виселення з гуртожитку під час канікул (залишитись можна лише за окрему «плату»), довгострокові відключення гарячої води та електроенергії, проживання по 6 людей в маленьких кімнатах та інше.

Враховуючи дані факти, студенти НТУ і ГО «Студентська Свобода» розпочали збір підписів серед невдоволених мешканці гуртожитків.

Слід зазначити, що зібрання молоді викликало занепокоєння в охорони студмістечка. Охоронець гуртожитку № 4 дістав телефон, а за декілька хвилин з’явився чоловік, який представився «начальником караулу» (документи показати він відмовився, але нам повідомили, що його звати Парахоня Іван Іванович). Пан «начальник» почав вимагати, щоб студенти розійшлись, що викликало обурення у молоді, яка проводила мирну бесіду. Після цього він став погрожувати, що викликає «ОМОН». На цьому претензії Івана Івановича не скінчилися і, побачивши, що його знімають на відео, накинувся на оператора (журналіста періодичного видання) і намагався вирвати у нього камеру! Нападник одразу отримав відсіч і був попереджений, що на його протиправні дії буде викликана міліція.

 

У зв’язку з усім вищезазначеним, просимо Вас:

  • надати офіційну позицію керівництва НТУ щодо вказаних проблем, зокрема надати відповіді на питання пов’язані з можливим виселенням студентів на час Євро-2012;
  • забезпечити цілодобовий і безперешкодний доступ до гуртожитків НТУ для їх мешканців;
  • проінформувати студентство та безпосереднє керівництво гуртожитків про офіційну позицію університету щодо вищевказаних питань;
  • проводити регулярні перевірки безпосереднього керівництва гуртожитків на предмет виконання відповідними керівниками рішень університету.
  • ліквідувати інші порушення прав студентів, що були оголошенні на зборах.

 


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>