“Студентська Свобода” в одній з київських шкіл провела лекцію до Дня народження Івана Мазепи

Богдан Хмельницький21 березня 2012 року у київській школі № 65 відбулася лекція на тему "Іван Мазепа – символ українського Духу", приурочена до 373-річчя з Дня народження гетьмана Івана Мазепа.

Розповідаючи учням про знищення московитами української державності та справедливе повстання Івана Мазепи проти московського колоніалізму, свободівець Ігор Шляхетнюк зазначив: "Мазепа виявив себе провідником нації в протистоянні проти московських окупантів. Москва хотіла зробити з українців рабів, невільників. Мазепа повів українців на повстання проти північного деспота. Його почуття патріотизму вимагало бачити Україну не уярмленою, а могутньою і незалежною. Він є представником українського духу, європейської культури та українського лицарства.

Ми повинні твердо пам'ятати, що Іван Мазепа – український герой, рівняючись на нього і відчуваючи себе продовжувачами його справи, усвідомлюючи себе мазепинцями. Це аксіома нашої національної ідеї та ідентичності. Іван Мазепа мав усе: багатство, владу, пошану, але одним героїчним вчинком поклав це все на вівтар української свободи та незалежності".

Присутні учні 9-10 класів з цікавістю та захопленням слухали лекцію, після якої мали змогу поставити запитання, зокрема було порушено тему нещодавнього перейменування вулиці Івана Мазепи в Києві у так звану "лаврську", що було сектою московського патріархату і що самі учні школи в ході обговорення рішуче засудили.

Націоналісти передали до шкільної бібліотеки двотомне видання найновіших досліджень про славного гетьмана. Під час передачі книг свободівець Олександр Юрченко зазначив: "Мазепа був передусім патріотом, для якого понад усе була ідея єдиної вільної України, він прагнув забезпечити повну незалежність від Москви і Варшави. Мазепа зробив помилку, не звертаючи достатньо уваги на народні маси та настрої українців, не роз'яснив їм своїх планів, спираючись на повстання без участі українського народу. Але він дав нам приклад мужності, наполегливості і патріотизму. Він воював за свободу і за це вартий пошани усіх поколінь. Недарма царський уряд назвав український національний рух "мазепинським". За Мазепою стояла правда".


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>