“Студентська Свобода” привітала працівників автомобільного транспорту та дорожнього господарства із професійним святом

31 жовтня 2011 року Київська міська громадська організація "Студентська Свобода" та ВО "Свобода" привітали працівників автомобільного транспорту та дорожнього господарства із їх професійним святом. Активісти роздавали листівки із привітанням, а також прапорці ВО "Свобода" водіям автобусів та маршрутних таксі поряд із Центральним залізничним вокзалом та на Центральному автовокзалі м. Києва. Акція була сприйнята позитивно, водії охоче брали прапорці і вішали їх в салонах своїх автобусів. Зазначимо, що крім привітання листівка містила методичні рекомендації із боротьби проти неякісного дорожнього покриття. Кожен водій, маючи таки методичку, може власними силами змусити владу почати дбати про якість українських доріг! Далі подаємо текст листівки.

"Шановні працівники автомобільного транспорту та дорожнього господарства!

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" сердечно вітає вас з професійним святом, яке вся Україна відзначає в останню неділю жовтня. Бажаємо вам доброзичливих пасажирів, рівних доріг, і нехай негаразди минають вас і вашого "залізного коня"!

 

Ми розуміємо, що, через некомпетентну олігархічну владу, яка вже роками править в Україні, ви змушені працювати не завдяки, а всупереч сьогоднішнім дорогам. Тому, щоб вам хоч трошки допомогти, нижче ми надаємо невеликий методичний матеріал із боротьби з поганим дорожнім покриттям. Обізнаність – це вже півкроку до вирішення проблеми. Все лише в наших руках!

Згідно з чинним Державним стандартом України 3587-97 ("Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану"), розміри ям не повинні бути більше 0,5 м² або 6 см в глибину. Всі більші ями, за хоча б одним з параметрів, повинні бути усунені протягом 10-денного терміну. Цей стандарт встановлює, що покриття проїзної частини не повинно мати просідань, вибоїв, напливів чи інших деформацій, що перешкоджають руху транспортних засобів, а стан покриття проїзної частини та інших елементів дороги повинні перевірятися організаціями, які їх експлуатують, – кожні 10 днів. Все це мало б забезпечувати безпеку руху транспортних засобів і пішоходів.

Одночасно, стаття 40 Конституції України каже: "Усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб цих органів, які зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом термін", тобто – 31 день.

Отже, як можна самотужки боротися із пошкодженими дорогами:

1. Фотографуєте на дорозі пошкодження дорожнього покриття. Фотографія має бути зроблена, по можливості, з прив'язкою до місцевості: у місті це може бути найближчий будинок з номером, на трасі – дорожній знак або ділянка ландшафту. Крім того, бажано проводити вимірювання ушкоджень за допомогою рулетки або лінійки і фіксувати вимірювання на фотографії. Це зробить ваше звернення більш "вагомим" і буде серйозним доказом наявності порушення.

2. Пишете скаргу в ДАІ з вимогою встановити винних осіб, і порушити справу про адміністративне правопорушення за статтею 140 КУпАП.

3. Звернення відправляєте поштою з повідомленням про вручення. Це буде підтвердженням факту вашого звернення.

4. Якщо протягом 31 дня вам прийшла відповідь з ДАІ про те, що всі пошкодження були виправлені, і ви особисто переконалися в цьому, – ви домоглися свого! І однією ямою на дорогах України стало менше.

5. Якщо відповіді немає, або прийшла формальна відписка, а ями на місці, то відправляйте скаргу в прокуратуру. Цю скаргу вам також необхідно надіслати поштою з повідомленням.

6. У тому випадку, якщо прийшла відповідь, що ДАІ направило відповідний припис в муніципальні органи або підрядній організації про усунення пошкодження, але яма все ще на місці, то пишете скаргу в прокуратуру із відповідним змістом: про проведення перевірки за фактом невиконання припису ДАІ і порушення законодавства про ремонт автомобільних доріг та догляд за ними, і безпеку дорожнього руху. Доповніть його з урахуванням вашої ситуації і відправте поштою з повідомленням".

Прес-служба "Студентської Свободи"

Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>