«Студентська Свобода» не дала перетворити вибори Голови студради Університету архітектури на фарс. Відео

21 грудня 2012 року Київський Національний університет будівництва і архітектури обрав нового голову студентського самоврядування. В цій події не було б нічого незвичайного, якби не нещодавнє скандальне обрання ректором Кулікова П. М.

Новий ректор вже відзначився зловживаннями на посаді. В перший же місяць, замість ремонту проблемних, протікаючи аудиторій було розпочато ремонт ректорату. Куліков вирішив зробити собі індивідуальний туалет прямо в кабінеті! Були проведені масштабні роботи по підводу комунікацій. Варто зазначити, що і до того ректорат знаходився у відмінному стані і не потребував оновлення. Наступним кроком було ініціатива навернути студентів до «трудових загонів», про які вже була опублікована стаття.

Відчуваючи невдоволення студентів і зростання опозиційних до нього настроїв, він мав надію знайти підтримку у студраді. Заручившись підтримкою голови студради він зміг би відчувати себе досить захищено на новій посаді.

17 грудня, після завершення робочого дня Куліков дав розпорядження публічно оголосити про «незалежні і прозорі» вибори голови студради КНУБіА. Граючи в демократію, було сказано, що кандидатом на цю посаду можуть стати усі бажаючі і спостерігати за звітно-виборчою конференцією можуть усі студенти. Кишенькова адміністрація розраховувала, що до середи (останній день подачі кандидатур) не буде висунуто жодного кандидата непідконтрольного ректорату. В цьому була їх найбільша помилка. «Студентська Свобода» КНУБіА оперативно відреагувала і висунула кандидатуру на посаду Голови студради Назаренка Володимира, на посаду заступника Голови студради Ярослава Люти. На наступний день після подачі програми були проведені загальні збори «Студентської Свободи» КНУБіА, де кандидат зачитав програму. Присутні висловили підтримку і бажання бути присутніми на конференції.

В п’ятницю, 21 грудня, в день виборів, перелякана адміністрація телефонним дзвінком повідомила кандидата від «Студентської Свободи» про те, що присутніми в приміщенні конференції можуть бути лише обрані делегати (по 20 делегатів від факультету), гості і представники ректорату. Всім незареєстрованим особам буде відмовлено у праві присутності. Загалом мало бути 120 делегатів. Процес визначення делегатів покладався на деканати факультетів і на тих самих представників студради, які і балотувались на посаду Голови. Як зізнався один з делегатів, він був призначений представляти факультет одним із кандидатів. Тобто кандидат сам визначав тих, хто буде голосувати на виборах, що свідчить про суттєві порушення і неможливість встановити реальні результати голосування.

Отримавши інформацію, про закритий характер конференції і порушенні самого принципу виборчого права, кандидат від «Студентської Свободи» спробував подати декілька скарг, але Проректор з Виховної роботи Горова Олена Олександрівна не захотіла навіть вислухати кандидата. Це свідчить про хамське відношення керівництва до студентів і тільки намагання «грати» у демократію.

Тому було вирішено домогтись права на присутність імпровізованим мітингом перед входом у залу. За 20 хвилин до початку конференції розпочалась реєстрація делегатів і відразу почали стягувати охорону. Як сказав один з охоронців, вони отримали наказ охороняти конференцію від «небезпечних і злих» свободівських студентів КНУБіА. Незважаючи на усі заходи спрямовані не допустити студентів до виборів, адміністрація не змогла обмежити законні права націоналістів.

Всього було подано 5 кандидатур. Свободівець мав виступати четвертим по алфавітному порядку. Програми усіх претендентів складались в переважній кількості з пунктів організації дозвілля і «флешмобів». Жоден кандидат не наголосив на необхідності захисту прав студентства.

Промова кандидата Назаренка Володимира суттєво відрізнялась від усіх попередніх і стосувалась першочергової необхідності захисту прав студентів і необхідності захисту соціальних прав майбутнього спеціаліста. Загалом промова викликала бурну реакцію і гучні оплески.

В результаті виборів свободівець посів 3 місце. Націоналістичний кандидат набрав 17 голосів з 75 присутніх. Перший результат становив 25, другий відповідно 19. Цей результат засвідчив, що не зважаючи на те, що делегатами були особи, які заздалегідь мали голосувати за визначеного кандидата, програма Назаренка Володимира отримала суттєву підтримку студентства, і за умови чесних все університетських виборів, він мав би всі шанси на перемогу. Отож одіозний ставленик Табачника Куліков вкотре відчув суттєву опозиційність у настроях студентів.

Коментуючи вибори в КНУБА заступник голови ВО «Свобода» з молодіжної роботи Руслан Андрійко зазначив: «Сучасні студентські ради на сьогодні повністю підконтрольні ректоратам і деканатам. Здебільшого студради представлені нащадками колишніх комсомольських активістів які займаються не захистом прав студентів а збором хабарів та покриттям корупції у вузах. Тому сьогодні завдання «Студентської Свободи» забезпечити прихід до влади в студентських радах ВУЗів здібного патріотичного студентства на противагу черговим комсомольцям кар’єристам. Сьогодні в наших лавах є достатньо молодих лідерів які можуть забезпечити реальне, а не формальне студентське самоврядування».

Прес-служба Київської “Студентської Свободи”


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>