“Студентська Свобода” Києва провела лекції для школярів

10 травня 2012 року в школі №165 Києва "Студентська Свобода" за сприяння Міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки "Молода гвардія" в рамках програми "Молода Україна" провела лекції для школярів на тему "Перше видання "Кобзаря" Тараса Шевченка" та "Місце українців у Другій світовій війні".

Розповідаючи старшокласникам про вихід у світ першого видання збірки поезій "Кобзар" Тараса Шевченка, що сталося 26 квітня 1840 року, активіст Студентської Свободи історик Ігор Шляхетнюк акцентував, що це була переломна і визначальна віха в історії України, у формуванні нашої національної ідентичності: ""Кобзар" має бути настільною книгою кожного українця – це книга революційна і знакова, актуальна для будь-якої епохи української історії. "Кобзар" надихав цілі покоління героїв до боротьби, і постала вона як різкий протест автора проти соціального та національного поневолення. В цьому вогненна збірка поезій Тараса Шевченка вічна".

У своїй лекції перед десятикласниками цієї ж школи свободівець Олександр Юрченко звернув увагу на визначальну роль українців та України в перемозі над німецькими окупантами, як у складі червоної армії, так і бійців Української Повстанської Армії, що боролися як проти німецьких, так і проти совєцьких загарбників: "Святкувати 9 травня як перемогу – некоректно, оскільки вона далася ціною мінімум 27 мільйонів жертв, зокрема більше семи мільйонів загиблих українців. Україна зазнала найбільше жертв і руйнувань від війни. Це піррова перемога і має згадуватися як день жалоби. До того ж 9 травня війна не закінчилася, друга світова тривала ще півроку, а в Західній Україні більше десятиліття УПА виборювала свободу в боротьбі проти тоталітарного совєцького режиму – брата-близнюка німецького нацизму".

Учні подякували за лекції, які за їх словами, були дуже пізнавальними і допомогли розширити свої знання, адже нині вони вивчають цей період за шкільною програмою.

Прес-служба Київської міської організації "Студентська Свобода"


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>