”Сокіл” відcвяткував уродини видатного поета Січеславщини Івана Манжури

 

12 листопада 2011 року обласний осередок молодіжної громадської організації "Сокіл" влаштував патріотичну акцію в Січеславі у Севастопольському парку, в ході якої молоді націоналісти відзначили 160-річчя від дня народження Івана Манжури.

 
Цієї суботи члени Січеславського "Соколу" провели святковіх урочистості присвячені 160-й річниці з дня народження видатного земляка поета і казкаря, фольклориста та етнографа Івана Манжури, який стояв біля витоків української дитячої літератури, і був автором перших книжок для дітей, призначених для народного читання.
 
«В історію української культури наш земляк Іван Манжура увірвався як один з представників поезії робітничого классу у кінці ХІХ ст., де крім проблем, висвічувались і героїчні традиції козацтва. Іван Манжура був пристрасним співцем знедолених українців. У 1885-1886 рр. Іван Манжура написав казку-поему «Трьомсин-богатир», де оспівував безстрашність запорозьких козаків. Дуже українськими для російської царської та радянської влади були збірки творів Івана Манжури ''Над Дніпром'', ''Казки та приказки і таке інше'', а тому вони за будь-яких обставин ліквідовувались та знищувались, тому сьогодні спадщина січеславського поета майже втрачена. Репересивна машина Російської імперії змусила Івана Манжуру перебиватись випадковими заробітками, пишучи кореспонденції, нариси та фольклорно-етнографічні статті. Іван Манжура як і Тарас Шевченко стає ''неблагонадійним'' поетом і фольклористом, через що за ним посилюється нагляд поліції, яка й раніше досить насторожено, з підозрою ставилася до його літературної та етнографічної діяльності. І не хай майже все, що створене поетом, назавжди увійшло до культурної скарбниці українського народу, посівши в ній доволі помітне місце, хоча воно й не таке велике, однак сьогодні наша організація має на меті відновити вплив на молодь творами Івана Манжури, в казках якого мова йшла про історичне минуле України і слова "запорожець", "козак", "Січ". Відродимо Україну в дусі через просвітництво! Слава Україні!» – зауважив голова ДО МГО ''Сокіл'', побратим Ревуч.
 
«Іван Манжура, свого роду Тарас Шевченко регіонального масштабу. Завдяки йому і його творам так званий ''третій стан'', а саме робітники заводів і фабрик разом з селянами усвідомлювали свою належність до української нації, яка протягом багатьох століть пригноблювалась спочатку монголо-татарською, потім турецькою і польською, а пізніше російською владою. Нажаль, у незалежній Україні таких співців на кшталт Івана Манжури ми не
знайдемо, бо багато хто з сучасних українських поетів та письменників не прагнуть просвітити українців, а лише збагатитись, а влада цьому сприяє. Ось тому ми і маємо у Січеславі, місті козацької слави, засилля комуністичної затхлої ідеології, яка поєднана з ідеєю ''єдінава рускава міра''. Молодь має знати свої героїв, а ми цьому будемо сприяти. Слава Нації!» – додав заступник голови ДОО ВМГО ''Студентська Свобода'', побратим Святоша.

Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>