Смолоскипна хода з нагоди 115-ї річниці з дня народження отамана Орлика

23 грудня 2011 року Бучанська міська організація ВО «Свобода» смолоскипну ходу до 115-ї річниці з дня народження отамана Орлика. Початок о 17.00. Місце збору: м. Буча, збір на розі вулиць Енергетиків – Богдана Хмельницького. Хода здійснюватиметься по вулиці Енергетиків до пам’ятника Шевченкові, де закінчиться святковим мітингом.

 Історична довідка: отаман Орлик(справжнє імя та прізвище Федір Артеменко) – одна з найяскравіших постатей 20-х років на території Київщини. Народився 23 грудня 1896 р. в селищі Гостомелі, що під Києвом. Згодом переїхав з матір’ю в Бучу. А в грудні 1919 р. прийшли червоні. Армія УНР, яка наприкінці літа з’явилася була у Києві, відкотилася на захід. Зрозуміло, що чекісти не могли обійти увагою офіцера, який служив у військах Петлюри та Денікіна. Відчувши, що його ось-ось заарештують, Федір зібрав гурт товаришів і подався до лісу. Якщо врахувати, що Красна армія окупувала Київ 16 грудня 1919 р., то можна стверджувати, що повстанський період в біографії Федора Артеменка почався в останніх днях 1919 року.
Діяв на Київщині у 1920-23 роках. Мав спочатку загін в 25 піших та 5 кінних. Діяв в районі Бородянки, Ворзеля, Бучі, Клавдієвого, Тетерева, Василькова, Макарова, Димера, Гостомеля, Радомишля, Фастова, Іванкова та Чорнобиля.
 
ВIДОЗВА Отамана Орлика (Мовою оригіналу)
 
Батьки i брати українцi! Поки ви будете мовчати, поки ви будете терпiти цi муки?! Чого ви чикаєте, чи це вони в нас не поздирали послiднiх сорочок? Чи мало ваших синiв та братив оця сволота погубила, чи може, ви чикаєте, щоб у вас усих жиди запрягли в ярмо, i будуть брати, i ви себе допускаєте до цього, спом'ятайте, поки не пизно, бо буде погано. Ех вы, Українцi, завас погибают тисячi ваших братiв, а ви з гершем та срулем спекуляцiєю заходились. Ех ви, не люди, ви зрадники України, вам не жити на Українi, вам не мiсце тут. Чого ж ви, батьки та брати, чикаєте, чого ви дочекаєтесь,ви чикаєте всi Петлюру, але вiн сам не прийде. Iдiть в ряди, i визволим ми Україну з тяжкої неволi, из неволi жидiвської та каторжан. Готовтесь вси до зброї, ми скоро будемо у вас,тiлько, будь-ласка, не вiдпустiть нi одного,ми им докажем, що ми за Украї вмiємо терпiти, но як допече, то тоди i ни всидить на мicцi. Берiться всi, брати,до скорої, рiж и бей жiдiв, спасай Україну, iдiть в ряди вiльного казацьства. Слава нашей Українi, батьковi Петлюри, слава усiм атаманам! Ще не вмерла Україна i слава i воля, ще удасця нам погайдамакувати.

Цей допис було опубліковано в Анонси. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>