Січеславська «Студентська Свобода» на день міста нагадала про його січову славу

11

14 вересня 2013 року Січеслав відсвяткував своє 237-річчя. На тлі різноманітних акцій і урочистостей офіційного спрямування, січеславські студенти-патріоти вирішили донести до містян історичну правду. Виготовлені ними плакати нагадували:  «Наше місто – Січеслав!»

     Як відомо, в 1918 році урядом УНР було схвалено присудження тодішньому Катеринославу його справжньої назви – Січеслав. На жаль, з настанням радянської влади місто в 1926 році було перейменовано на честь «полум’яного» революціонера та одного з творців Голодомору Григорія Петровського. Тому в День міста, коли так часто лунає з вуст городян слово з часточкою «…петровськ», січеславська «Студентська Свобода» нагадала січеславчанам про їх козацьке минуле. Банери з патріотичними гаслами «Наше місто – Січеслав!» були вивішені на багатолюдних святкових вулицях і перехрестях міста, зокрема – на Новому мосту, транспортній розв’язці на проспекті Правди та над Дніпром – на пішохідному містку до Монастирського острова. Городяни з цікавістю споглядали на витвір студентів – патріотів.

«…Цією акцією ми хочемо пробудити національний дух хоча б невеличкій часточці січеславчан. Наше місто зі славетною козацькою історією не повинно носити ані ім’я російської цариці, ані ім’я ката українських селян…» – зазначив голова Січеславської “Студентської Свободи” Віталій Роменський.


Цей допис було опубліковано в Січеслав із тегами: , . Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>