Результати перевірки Аграрного університету на факти поборів зі студентів (фото, відео)

Ми вже повідомляли про лист від першокурсниці, яка щойно поступила до Національного університету біоресурсів і природокористування (Аграрка). В листі дівчина наводить факти вимагання коштів зі студентів під виглядом благодійних внесків та інших порушень (http://studsvoboda.org.ua/content/287). Представники київської «Студентської Свободи» вирішили перевірити дану інформацію і 29 серпня 2012 року прибули до Аграрного університету. Далі розповідь учасника перевірки:

 

«Під виглядом студентів, які поселяються ми зайшли до гуртожитку № 10, де у чергового одразу отримали квитанції, які необхідно оплатити для поселення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перша квитанція «За проживання в гуртожитку» – 2332 грн. (як вказано в оголошенні при вході за 11 місяців проживання).


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Друга квитанція – «Благодійний внесок (код 1)» – 100 грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Останній платіж: «16.05.04 надання інформаційно-консультаційних послуг» – 200 грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Уточнюємо у студентів, які чекають поселення і дівчат, які оформлюють документацію для поселення: відповідь однозначна – без оплати всіх трьох квитанцій не поселять! Наше обурення поділяє і батько однієї з першокурсниць: «Пишуть благодійний, а платити зобов’язують».

Ідемо до коменданта. Іванушкіної Тетяни Миколаївни:

– Я приїхав з Київської області і у мене немає грошей на благодійні внески.

– Ну якщо немає грошей, але ви згодні платити…

– Я не згодний платити. Якщо цей внесок «благодійний», то він не обов’язковий, правильно?

– Цей платіж на ваш розсуд, але я вам зараз покажу документ, який вас зобов’язує.

Тетяна Миколаївна відволікається на телефонну розмову, продовжуємо спілкуватися з її заступницею. Виявляється гроші за надання інформаційно-консультаційних послуг ідуть охороні і його студенти платять щороку. Але які саме послуги надають охоронці не дізнаємось. «Благодійний внесок (код 1)» іде на ремонт, от тільки слово «ремонт» закодоване під цифрою «1». Після відмови сплачувати дані внески пані комендант відправляє нас у відділ виховної роботи (директор Черкашин Дмитро Костянтинович) і відділ охорони в третьому корпусі університету, які і надали дані квитанції гуртожиткам. І зауважує, що і їй треба уточнити як діяти в такій ситуації, адже раніше всі студенти сплачували ці внески. Шкода, що комендант не знає чи мають платити мешканці її гуртожитку кошти понад суму проживання, але йдемо до третього корпусу.

Голова Студентської організації Ігор Дмитренко, як і комендант гуртожитку № 10 з цього питання відправляє нас до Навчально-наукового центру культурно-виховної і соціальної роботи і її директора Черкашина Дмитра Костянтиновича. Пан Черкашин виявився зайнятим і попросив нас вийти, тому ми звернулись до співробітників даного центру. Конкретики ніхто не надав, а на зауваження про протизаконність вимагання грошей під виглядом благодійних внесків порадили звертатися до суду! Вірогідно цю розмову почув директор Черкашин і запросив нас до свого кабінету. Спочатку він пригадав наш візит до НУБіП в березні 2012 року з приводу не допуску студентів до гуртожитку в нічний час і обурився статтею на сайті Студентської Свободи, назвавши її не об’єктивною (http://studsvoboda.org.ua/content/177). Також надав нам розпорядження про проведення до 15 березня 2012 року інструктажу, про зобов’язання вахтерів пускати студентів до їхнього помешкання після 24:00. Зауважимо, що дане розпорядження з’явилося після візиту свободівців.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До кабінету були запрошені представники студентського самоврядування, директор студмістечка Мархонь Михайло Володимирович та голова служби охорони НУБіП. Розмова була досить напружена, начальник охорони попросив наші документи і намагався запам’ятати прізвища. Ми побачили в цьому спробу тиску і силою забрали свої документи назад. Отже результати переговорів:

– квитанція «Благодійний внесок (код 1)» – це дійсно благодійний внесок на ремонт гуртожитків (це і значить «код 1») і сплачується по бажанню студента. І хоча платіж цілком необхідний, з огляду на фінансування наших вишів, факт маніпулювання є. В гуртожиток без внеску не поселяють, закодовану назву не пояснюють;

– платіж: «16.05.04 надання інформаційно-консультаційних послуг» за словами начальника охорони був введений з ініціативи керівництва НУБіП і студентських організацій вишу (тобто самих студентів) з метою фінансування лекцій для студентів про пожежну безпеку, правила проживання і безпеку життєдіяльності в гуртожитках. Адже охорона стурбована незнанням студентів основ безпеки. Платіж є цілком не обов’язковим і фінансування охорони НУБіП з цих коштів не проводиться, для нього відкрито окремий рахунок. І це вже відверта неправда. Рахунок той самий, що і в квитанції на оплату проживання. Заступник коменданта гуртожитку і студенти стверджують, що платіж сплачують щороку, але про відповідні лекції студентам невідомо, до того ж сплачувати його теж зобов’язують. Начальник охорони і пан Черкашин намагались вдатись до тиску, мовляв, ми може відмінити ці платежі, але вся відповідальність за травмування студентів ляже на «Студентську Свободу». На що ми відповіли, що пояснення правил проживання і безпеки життєдіяльності в гуртожитках інших університетів є обов’язком адміністрації гуртожитку і проводяться абсолютно безкоштовно.

Таким чином, Дмитро Черкашин пообіцяв, що до відома комендантів і студентів буде донесено, що дані платежі є не обов’язковими і на поселення впливати не можуть. Також було запропоновано розробити процедуру повернення коштів тим студентам, які не були проінформовані про необов’язковість даних платежів і забажають повернути власні кошти. Доручення щодо цього дали директору студмістечка Мархоню Михайлу Володимировичу.

– про тимчасові перепустки які видають студентам доки вони не зроблять ремонт в своїх кімнатах ніхто з присутніх не чув і факт такої практики був заперечений. Представник студентського самоврядування запевнив, що всім «поселенцям» видають постійні перепустки і ніяких перевірок проведеного ремонту не може бути. Пан Черкашин попросив, щоб про факти таких перевірок повідомляти його особисто і ці дії будуть зупинені;

– голова служби охорони підтвердив, що вахтер зобов’язаний впустити в гуртожиток студента, який прийшов в нічний час;

– також нас запевнили, що на кожного мешканця гуртожитку припадає однакова квадратура жилої площі. Не є виключенням і ті студенти, що проживають в більших кімнатах з більшою кількістю співмешканців.

Голова Київської «Студентської Свободи» Андрій Бардис зазначив: «Студентська Свобода» вказала керівництву НУБіП на порушення і факти маніпуляції «благодійними» внесками і отримала обіцянку виправити такий стан речей. Один з ключових моментів, які ми винесли із розмови, – якщо студенти не звертаються, відповідно ніяких проблем немає. Тому закликаємо студентів бути активними, відстоювати свої права, а при необхідності звертатися до «Студентської Свободи». Тільки так можна змінити нашу країну».

На останок свободівців попросили частіше навідуватися для вирішення протиріч між студентами і керівництвом.

Прес-служба Київської "Студентської Свободи"


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>