Першокурсниця звернулася до “Студентської Свободи” щодо поборів в Аграрному університеті

До активістів "Студентської Свободи" надійшов лист від першокурсниці, яка щойно вступила на навчання до Національного університету біоресурсів і природокористування (Аграрка). Дівчина розповіла про реалії вступної кампанії, поселення в гуртожиток і вимагання коштів із студентів на прикладі Аграрного університету.

Першокурсниця, безпосередній учасник подій, повідала свободівцям, як замінює радість відчуття ошуканості.

"Шалене щастя і радість охопили мене, коли я вперше побачила своє прізвище в рейтингу зарахованих на бюджет. Та не менш шалене обурення в мене викликали процес оформлення на навчання та поселення в гуртожиток. Після того, як майже місяць я тішилась похвалою друзів, родичів і головне – гордістю батьків, що я без хабарів, без будь-якої допомоги буду навчатись безкоштовно в столиці, мені просто було соромно розповісти їм про реалії НУБіП. Отже, екскурс очима першокурсниці.

Першим розчаруванням виявилось незрозуміле коригування рейтингу. Виявляється, щоб потрапити до Наказу про зарахування на навчання в обов'язковому порядку необхідно сплатити добровільний внесок в розмірі 800 грн. Варто зауважити, що про цей внесок не попереджали ані в приймальній комісії, ані в деканаті. Опісля сплати мені ніхто не міг пояснити конкретно, на що розподіляються кошти і чим обумовлена саме така сума.

Наступним пунктом несправедливості виявився гуртожиток. При оплаті проживання виникли деякі нюанси. Оплата здійснюється трьома платежами. Перший – за проживання (в повному розмірі за термін 11 місяців). Другий – за "охорону гуртожитка" (за словами коменданта). При перечисленні коштів на вказаний рахунок у банку мені повідомили, що призначення платежу – "надання інформаційно-консультаційних послуг" в розмірі 200 грн. Третій платіж виявився "благодійним внеском" у 100 грн. (за словами коменданта на покращення умов в гуртожитку). До речі, розрахунковий рахунок 1-го і 2-го платежу ідентичні. Невже служба охорони не має власного?

Також студенти розповідають, що декому видають тільки тимчасову перепустку до гуртожитку. Постійну вони отримають після висновків комісії, яка перевірить їх до 15 вересня поточного року на факт заборгованості (не сплати благодійних внесків) та якості зробленого ремонту в кімнаті.

Попереду мінімум чотири роки навчання: чого очікувати далі? А яким буде сам процес навчання? Чи якість освіти теж визначатиметься внесками? З ким мені порадитись?

Чесно кажучи, я почуваю себе жертвою психологічної гри. Все чітко сплановано. В НУБіП найшвидше були оголошені результати вступу. Я подавала документи до чотирьох ВНЗ, але дізнавшись про омріяний бюджет, я одразу подала оригінали, щоби не проґавити свого шансу. Я стала частиною маси, що покірно підлаштовується до вимог, бо боюся втратити рік, боюся перездачі ЗНО, боюся наступного року не втрапити в таку ж халепу, адже такі проблеми вдало замовчують роками".

Київські свободівці миттєво відреагували на цей лист і вже наступного дня завітали до гуртожитків НУБіП, представників студентського самоврядування і керівників Аграрного університету. Факти, фото- і відео- даної перевірки, а також інформацію про реакцію керівництва вишу чекайте найближчим часом.

Нагадаємо, що 5 березня 2012 року "Студентська Свобода" зробила перевірку НУБіП щодо вільного доступу студентів до гуртожитків в нічний час (http://studsvoboda.org.ua/content/177), а в квітні 2012 року свободівці отримали офіційну відповідь на звернення до ректора університету, в якому повідомлялось про ліквідацію порушень прав студентів (http://studsvoboda.org.ua/content/234). Як розповідають мешканці гуртожитків Аграрного університету, цілодобовий вхід до помешкання нині забезпечено.

Прес-служба Київської "Студентської Свободи"

Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>