Олександр Сич: “У нинішніх реаліях молоді фахівці відчувають себе зайвими на українському ринку праці”

Сич

Одним із вагомих важелів для розв’язання проблеми працевлаштування студентів та випускників вищих навчальних закладів є створення на законодавчому рівні та функціонування структурних підрозділів сприяння працевлаштуванню у закладах вищої освіти. Про це розповів народний депутат України від ВО “Свобода”, перший заступник Комітету з питань науки і освіти Олександр Сич. Відповідний законопроект свободівець зареєстрував у Верховній Раді України 21 березня 2013 року. Його основоположна мета – суттєве зменшення рівня безробіття серед молоді та зростання ефективності планування працевлаштування молодих фахівців-випускників вищих навчальних закладів.

“Проблема безробіття молоді є однією з найбільш актуальних у державі. В сьогоднішніх реаліях молодь, яка закінчила навчальні заклади, дедалі частіше відчуває себе просто зайвою на ринку праці. Серед причин – брак вільних робочих місць, відсутність роботи за фахом, низька територіальна мобільність, обумовлена нерозвиненістю соціальної інфраструктури. Усе це разом призводять до невпевненості молоді в завтрашньому дні”, – відзначив Олександр Сич.

За словами свободівця, молоді фахівці після закінчення навчальних закладів не мають інформаційної підтримки, не володіють стратегією і тактикою пошуку роботи. Окрім того, роботодавці часто висувають умови, які молодь просто не в змозі задовольнити: потрібні вже досвідчені працівники, а досвіду роботи у молоді, яка нещодавно закінчила навчальний заклад, ще немає. Очевидною є й гостра невідповідність між потребами ринку праці, можливостями освітян навчати студентів згідно з новими вимогами та амбіціями самих випускників: “Закріплення на законодавчому рівні правового механізму створення та діяльності структурних підрозділів сприяння працевлаштуванню у вищих навчальних закладах та посилення контролю за їхнім функціонуванням з боку центрального органу виконавчої влади дозволить визначити на державному рівні статус таких підрозділів у системі освіти та гарантувати належне методичне забезпечення для їхнього подальшого ефективного функціонування з метою подолання проблеми безробіття молодих фахівців та їх соціального захисту на ринку праці”.

Окрім того, за словами народного депутата від “Свободи”, ухвалення цього закону сприятиме налагодженню зв’язків між студентами (слухачами), курсантами, екстернами, асистентами-стажистами, інтернами, клінічними ординаторами, здобувачами, аспірантами (ад’юнктами) та докторантами з одного боку, і роботодавцями – з іншого, проведенню інформаційно-просвітницької, навчально-тренінгової та консультаційної роботи, створенню бази даних та накопичення банку потенційних роботодавців.

“Важливим є й те, що законопроект не потребує змін до інших законів. Будучи спрямованою на виконання “Програми захисту українців”, його реалізація слугуватиме водночас важливим кроком на шляху адаптації системи освіти України до провідних міжнародних стандартів та інтеграції України до європейського співтовариства”, – підкреслив Олександр Сич.

Прес-служба “Студентської Свободи”


Цей допис було опубліковано в Статті із тегами: . Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>