Олександр Рузевич: “Гріхи” футбольних фанатів

Нещодавно одіозний депутат-"регіонал" Вадім Калєснічєнка в черговий раз здивував всю Україну своїми діями. Цей пан, крім депутатства в українському парламенті, також бере активну участь в різноманітних маргінальних організаціях, які часто самим своїм існуванням на території України суперечать її Конституції.


Отже, у своєму депутатському зверненні пан Калєснічєнка повідомляє, що 18.09.2011р. в Одесі по завершенні футбольного матчу "Динамо" – "Чорноморець" фанатами київського "Динамо" було вчинено дії, які нібито були спрямовані на розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Зокрема, він звинувачує киян у тому, що вони публічно скандували гасла, "спрямовані проти євреїв як етнічної групи". Хотілося би довести до відома парламентського "фронтовика-антифашиста" Вадіма Калєснічєнка, що різноманітні скандування як на футбольних трибунах, так і під час фанатських маршів не є чимось новим і нічого страшного вони в собі не містять. Словесна критика суперників та їх команди, а також масштабна підтримка свого клубу давно стали невід'ємною частиною фанатського руху. При цьому словесні перепалки між секторами не мають на меті розпалювання будь-якої ворожнечі, а спрямовані на те, щоби деморалізувати команду суперника та надати якомога більшу моральну підтримку гравцям своєї команди. Для цього, власне, й існує рух футбольних фанатів "ультрас". Якщо скрізь шукати ксенофобію, це з часом призведе до серйозної параної.

Футбол вже давно став в Україні загальнонародною грою. Це не аристократичний гольф чи теніс. Футбол – гра простих людей. Можливо, пана Калєснічєнка, який сьогодні є представником "блакитнокровної" політичної "еліти", дратує сама суть футболу як спортивної гри, що завоювала серця звичайних українців?

Важливо також акцентувати увагу на тому, що критика "регіонала" спрямована саме на фан-клуб київського "Динамо". Ця популярна українська футбольна команда має легендарну історію, а її вболівальники давно зарекомендували себе щирими патріотами України і стольного града. В особливу немилість "динамівці" потрапили після публічного покарання українофоба, який намагався спаплюжити символіку дружнього киянам львівського футбольного клубу "Карпати", а також після скандування нецензурної критики на адресу нинішнього президента-українофоба.

Цікавою особливістю звернення депутата також є вимога притягнути до дисциплінарної відповідальності працівників міліції, які "не вжили необхідних заходів для запобігання правопорушенню з боку футбольних фанатів". Виникає просте запитання – чому цей "захисник справедливості загальнодержавного масштабу" не вимагає покарати працівників спецпідрозділів МВС "Беркут" та "Грифон", які днями вчинили жорстоке побиття активістів та депутатів ВО "Свобода" в Умані (міліція спочатку без жодних пояснень взяла свободівців в щільне кільце, а потім вчинила розправу над громадянами, серед яких були неповнолітні)? Очевидно, що ця подія "правозахисника" Калєснічєнка не цікавить, що вкотре демонструє вибірковість його потуг на захист "пригноблених".

Ще можу нагадати, як у 2004 році вже роздували штучний скандал на всю Україну після виступу лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока на горі Яворина. Звинувачували його у чому тільки могли, але в результаті – виграні суди та чиста репутація. Все це доводить, що так звана "боротьба" антиукраїнської влади та її прислужників з проявами "ксенофобії" і "міжнаціональною ворожнечею" є абсолютно штучною. Єдиною метою всіх цих зусиль є банальна українофобська боротьба проти людей з патріотичним мисленням.

Сьогодні розплідником будь-якої ворожнечі є не фанати київського "Динамо" і не активісти ВО "Свобода", а саме олігархічна влада, яка продовжує нагнітати ворожі настрої всередині суспільства, аби відволікти українців від колосальних соціально-економічних проблем України. Тому моя проста порада Вадіму Калєснічєнку – спочатку спрямувати свої депутатські повноваження на захист української мови як єдиної державної, розібратися з масовими проявами українофобії під час правління Януковича, й лише потім – плодити свої численні "правозахисні" заяви.

P.S. За правління в Україні Партії регіонів депутат Вадім Калєснічєнка став негласним "фахівцем" з питань ксенофобії та розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Нагадаємо, що Й. Сталіна теж вважали в большевицькому середовищі експертом з питань нацменшин. Які результати мала його політика для цілих народів СССР – усім добре відомо.


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>