Одеська «Студентська Свобода» провела вечір пам’яті Олекси Гірника

nzj5DcjPBco i0BOdM0XYn427 березня 2015 року в Одесі активісти молодіжної громадської організації “Студентська Свобода” провели вечір пам’яті з нагоди річниці народження героя України Олекси Гірника.

Лекцію прочитала голова «Студентської Свободи» в ОНУ ім.. І.І. Мечникова Ярослава Вітко. «У житті Олекса Гірник часто говорив: “Хочу вмерти за Україну”. І він за неї вмер. Його самоспалення – це його форма боротьби, – зазначила активістка. – Своєю смертю він прагнув протестувати проти поневолення України Російською імперією та привернути увагу людей до жахливих наслідків московської політики зросійщення України».

Після лекції молоді був запропонований до перегляду фільм «Смолоскип (самоспалення Олекси Гірника)», після якого між націоналістами розгорілася жвава дискусія-обговорення значення в історії боротьби за українську державність постаті Олекси Гірника.

«Вчинок Олекси примушує людей задуматися над долею нашого народу, над своєю долею. Виникають питання, що ж це за таке оточення у нас, і які ж ці “братерські” обійми, що звільнятися від них люди були вимушені самоспаленням? Відповідь, мабуть, одна – Олекса Гірник віддав найдорожче – життя заради свого народу, не дарма. Свій жертовний вчинок він перетворив на потужну зброю опору і освітив шлях українському народу до своєї волі і долі, до своєї хати, де, за словами Шевченка, “своя правда”, – наголосив організатор заходу, очільник «Студентської Свободи» в Одеській області Олександр Вінницький.

Довідка: Олекса Гірник — український дисидент, політв’язень, Герой України. 22 січня 1978 р., у 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою вчинив самоспалення біля могили Шевченка на знак протесту проти русифікації. Інформація про цей вчинок замовчувалася за роки радянської влади.

Також акції пам’яті були проведені в м.Южне і м.Ізмаїл.


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>