На Запоріжжя патріоти масово відзначили День української вишиванки

4zYbY-7j9fY

21 травня 2015 року за підтримки громадської організації “Студентська Свобода” в низці міст Запорізької области відбулися святкові за ходи до Дня української вишиванки.

Окрім Запоріжжя до святкування долучилися районні центри: Мелітополь, Бердянськ, Приморськ, Токмак, Веселе та Чернігівка. В межах акції в різних містах відбувалися марші, раптівки, фотосесії, концерти, виставки вишиванок, лекції, конкурси, збір коштів на потреби військових.

У Запоріжжі акція розпочалась з проведення лекції-презентації Яни Яковенко “Українська вишиванка. Історія та символіка” в Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва.

На вечір люди почали збиратися на площі Поляка на вишиванковий хід. На святкування прийшло близько тисячі запоріжців, більшість з яких молодь. Поки збирались на марш діти малювали для українських військових, а молодь та старші люди писали бійцям листи. Зрештою, всі присутні сформували колону і пішли головним проспектом міста до площі героїв. Під час ходи учасники вигукували традиційні патріотичні гасла та співали гімн.

Після маршу на площі Героїв на учасників ходи чекали виступи творчих колективів, раптівку “селфі у вишиванці” та фотосесія на тлі державного прапору. Під час заходу активісти збирали кошти для українських захисників.

Вишиванка – наша національна ідентифікація, відголосок поколінь у сьогоденні. Чудово, що стільки людей підтримують традицію та вдягають національний одяг. Також носіння вишиванки, добрий засіб продемонструвати свою громадянську позицію“, – зазначила голова Запорізької “Студентської Свободи” Ярина Геращенко.

Також відзначили День української вишиванки в області. В смт. Веселе відбулась виставка майстринь вишивки Веселівського району, активісти збирали гроші та дитячі малюнки для військових. У Мелітополі відбувся вишиванковий хід, а після – патріотична фотосесія і концерт місцевих музичних гуртів. В Чернігівці була проведена історично-патріотична вікторина, виставка вишиванок та рушників, конкурс на кращу розповідь про вишиванку та змагання в танцюванні гопака. У Бердянську люди зібралися біля Палацу культури: співали гімн та українські пісні, збирали кошти, дитячі малюнки та листи для бійців, опісля відбувся патріотичний хід.

 

Прес-служба Запорізької ВМГО “Студентська Свобода”


Цей допис було опубліковано в Статті із тегами: , , , . Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>