На Вінниччині започатковано молодіжний спортивно-патріотичний табір на честь Героїв УПА

Вшанування героїв УПА на Вінниччині9–10 червня 2012 року поблизу села Микулинці Літинського району над річкою Згар відбувся перший обласний спортивно-патріотичний табір "Героїв УПА" імені Омеляна Грабця. Організатором табору виступив вінницький осередок "Студентської Свободи".

Спортивно-патріотичний табір "Героїв УПА" проводився з метою вшанування бійців Української Повстанської Армії групи УПА-Південь та командира групи, полковника Омеляна Грабця "Батька", які героїчно загинули в бою із спецпідрозділом НКВС поблизу села Микулинці 10 червня 1944 року, а також патріотичне й фізично-спортивне виховання української молоді.

Учасниками таборування стали молоді націоналісти із різних районів Вінниці та Вінницької області, котрі вчилися загартовувати тіло й дух в польових умовах. Між учасниками табору відбулися змагання із стрільби лежачи й стоячи, стрибків із місця в довжину, бігу з естафетою на коротку дистанцію. Переможці змагань отримали призи у вигляді націоналістичної літератури. Також відбулися теоретичні заняття та дискусії, на яких молодь змогла дізнатися більше про світогляд та ідеологію українського націоналізму, історію УПА, зокрема дії повстанців групи "Південь" на теренах Вінниччини.

Крім того, відбувся піший вимарш у с. Микулинці до місця бою повстанців із окупантами, де відбувся мітинг, на якому виступала молодь із патріотичними промовами. На мітингу були присутні представники місцевої школи, яким передали в подарунок школі комплект літератури, в якій розповідається про героїзм учасників українського визвольного руху в ХХ ст. Загиблих українських героїв було вшановано хвилиною мовчання й урочистим салютом.

Таким чином націоналістична молодь започаткувала на Вінниччині перший спортивно-патріотичний табір на честь Героїв УПА, який проводитимуть щорічно.

Довідка: Омелян Грабець, псевдо "Батько" – полковник, командир групи УПА-"Південь", народився 1911 року в Новому Селі поблизу Чесанова Любачівського повіту на Холмщині (нині територія Польщі), у селянській родині. Навчався в гімназії у Перемишлі, член "Пласту" і ОУН. Політичний в'язень польського концтабору Береза Картузька (1935-1936), студент у Празі (1936-1937). Ув'язнений поляками 1939-го. Учасник похідних груп ОУН 1941-го, керівник групи. Обласний провідник ОУН Рівненщини (1941-1942), Кам'янець-Подільщини (1942-1943), з 1941 – член Головного Військового Штабу ОУН, Провідник Генеральної Округи ОУН на східноукраїнських землях. З 1943 р. – командир групи УПА-Південь на ОСУЗ, організатор відділів УПА-Південь у Хмельницькій, Вінницькій областях. Загинув 10 червня 1944 року у с. Микулинці Літинського району Вінницької області у бою з переважними військами НКВД.
 


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>