На Черкащині «Сокіл» та «Свобода» створили живі ланцюги єднання синхронно у 8 містах області

Ланцюг єднання в Умані22 січня 2012 року на Черкащині обласні осередки ВМГО «Сокіл» та «Студентська Свобода» за сприяння обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» до Дня Соборності України вдруге провів патріотичну акцію «Ланцюг Єднання», у ході якої націоналісти створили синхронно, об 11:00, живі ланцюги єднання у 8 містах області: Умані, Черкасах, Золотоноші, Кам’янці, Христинівці, Тальному, Звенигородці та Каневі, де сокільці та свободівці з’єднали два береги Дніпра.

Націоналісти, спільно із небайдужою патріотичною громадськістю та подекуди з представниками опозиційних і противладних організацій, провели одночасне створення живих ланцюгів єднання, після чого проводилися короткі мітинги та було роздано інформаційно-агітаційні листівки про нинішнє свято із закликом про об’єднання українців задля боротьби проти антинародної окупаційної влади.

В Умані досить велелюдний ланцюг єднання був створений біля міського будинку культури, фасад якого прикрашав великий білборд із Президентом України, який невідомі заляпали фарбою напередодні. Цей поліграфічний матеріал було хутко знято владою вже після мітингу, що відбувся. На мітингу зокрема виступила із привітальним словом голова Черкаської обласної організації ВО «Свобода» Тетяна Чорномаз, яка наголосила, що приємно бачити з кожним разом більшу кількість українців, що єднаються. «Сьогодні я бачу не лише збільшення кількості свідомих громадян України, а й помічаю те, що тут єднаються українці різної статі, різного віку і різних політичних уподобань. Нас єднає віра в Україну та потреба перемогти кримінально-олігархічне угруповання, що нахабно окуповує наш життєвий простір – не лише територіально, а й соціально, культурно, політично та духовно. Двадцять років тому, на Ланцюзі єдності, що проходив між Києвом та Львовом і в якому брали участь сотні тисяч українців, зокрема й кілька тих націоналістів, які й сьогодні продовжують боротьбу за українську Україну в лавах «Свободи»: Богдан та Тетяна Чорномаз, Михайло Вакуленко, Петро Куча, ми проголошували гасла єдності України та бажали демократичних змін в нашій країні. Сьогодні ми усвідомлюємо, що замість тих змін прийшла банда, що перефарбувалася із червоних партійних номенклатурників у шати демократів, але з тією ж ідеологією грабування і україноненависництва. Тому сьогодні нашим гаслом є, окрім заклику до об’єднання, гасло «Банду геть!» – додала Тетяна Чорномаз.

У Черкасах ланцюг єднання відбувся на Соборному майдані за участі патріотичної молоді, громади та представників політичних сил, що входять до складу об’єднаної опозиції Черкащини. Кілька сотень черкасців взялися за руки, символічно відтворюючи об’єднання українців навколо спільних ідей та потреб і викликів. На мітингу, що відбувся, виступив голова Черкаської міської «Свободи» Михайло Вакуленко, що брав участь у першому ланцюзі єднання від Києва до Львова на початку незалежності України. 

«Сьогодні українців об’єднує ідея щодо визволення з-під влади цієї банди. Ця банда виступає водночас об’єднавчим та руйнівним фактором для України. Ця нахабна влада лізе наступом на всі верстви нашого народу, об’єднуючи його проти себе – афганців, чорнобильців, лікарів, вчителів, підприємців, пенсіонерів. Ця влада, починаючи від Президента і завершуючи усілякими тулубами в областях – нахабно оббирає,відверто протистоїть, кидає виклик українцям. Сьогодні ця влада об’єднала проти себе 95% населення країни, об’єднала українців в усіх регіонах, з приходом цієї влади стали по-справжньому об’єднуватися, стали солідарні мешканці Донецька, Львова, Рівного, Запоріжжя, Криму, Черкас, Києва, Чернівців, Сум та багатьох інших. Усіх нас єднає основне і єдине, першочергове гасло : «Банду геть!», – наголосив свободівець.

Важливим та приємним фактором, що сприяв згуртованості українців на Черкащині була і підтримка організації та висвітлення акції провінційними виданнями, зокрема у Христинівці інформаційну підтримку змогла надати провідна міська газета «Христинівська Сорока». Відтак ланцюг єднання христинівчани створили від пам’ятника Тарасові Шевченку до Пам’ятного знаку борцям за Волю та Незалежність України. Після короткого мітингу, на якому виступили координатор місцевого осередку ВМГО «Сокіл» Євгеній Фіголь та представник Проводу ЧОО ВМГО «Сокіл» Дмитро Овчаренко, патріотична молодь пройшла із націоналістичними гаслами вулицями міста.

У Золотоноші, на Лівобережжі, патріотична громада, разом із сокільцями та свободівцями пройшла вулицями з двох різних кінців міста і зустрілася на Центральному майдані, де й було створено ланцюг єднання.

Подібні акції відбулися також у Кам’янці, Тальному, Звенигородці та Каневі, де сокільці разом із свободівцями та патріотичними манівцями об’єднали два береги Дніпра.

Виступаючи на мітингу, що відбувся під час акції «Ланцюг Єднання» в Умані, координатор заходу, голова Черкаського обласного осередку ВМГО «Сокіл» Юрій Ботнар зауважив, що у цьому році ланцюги єднання зросли і кількісно, і якісно, адже минулого разу учасників акції символічного єднання було менше, а міст, в яких ці акції проводилися стало більше, до того ж цього року живі ланцюги майже у кожному з міст мають окрім загальних ідей ще й свою особливість, як то в Каневі. «Ця влада об’єднує далі все більше українців. Це єдине, за що ми можемо бути їй вдячні. Але всі інтереси, прагнення та права ця влада не лише ігнорує, а й утискає. Сьогодні ми проводимо цю патріотичну громадську акцію не лише для того, щоб вкотре наголосити на єднанні українців, не лише для того, щоб ми побачили одне одного, а й для того, щоб цілковито упевнитися: ми є силою, яка в єдності не має перешкод, що могли б її зупинити. Ми маємо бути єдиними у час випробувань, адже антинародна окупаційна влада робить усе, щоб нас, українців, не стало, щоб не стало руху опору, який так заважає їй остаточно окупувати нашу країну в усіх сферах. Ми маємо з’єднатися у єдиному пориві, щоб почати і завершити революційні перетворення у суспільстві, щоб викинути оту владу з її тепленьких корумпованих крісел, щоб побудувати у державі соціальну та національну справедливість» – наголосив Юрій Ботнар.

Ланцюг єднання в Умані

Ланцюг Єднання в Черкасах
 
Ланцюг Єднання у Христинівці

Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>