Міліція “шиє” справу на свободівця Сергія Аксенюка та відбілює рейдерів Московського патріархату

28 травня 2012 року свободівця Сергія Аксенюка викликали на допит до Головного управління МВС у Києві як свідка у справі усунення паркану незаконної забудови у парку "Перемога", що на Дарниці. Вже під час допиту слідчий перекваліфікував статус Сергія Аксенюка на "підозрюваного" у скоєнні кримінального злочину. "Студентська Свобода" розцінює ці дії міліції як спробу зменшити вуличну активність організації та як потурання рейдерам, які без жодних дозвільних документів захопили парк та розпочали там забудову.

Після того, як Сергій Аксенюк прийшов з адвокатом Олегом Бондарчуком на допит, слідчий Роман Козлов одразу повідомив свободівцю, що він не свідок, а підозрюваний. При чому підставою для перекваліфікування статусу допитуваного стали фотографії, на яких зображено особу із закритим обличчям, яка, за твердженням слідчого, "схожа" на Сергія.

На разі Сергій Аксенюк є обвинуваченим за ч.2.ст.296 Кримінального кодексу України ("Хуліганство, скоєне групою осіб") та перебуває на підписці про невиїзд. Однак і цього виявилося замало слідчому Р.Козлову. Вже наступного дня він викликав Сергія Аксенюка у справі зриву прес-показу фільму "Матч" у кінотеатрі "Україна". Допит відбудеться 29 травня о 14-00 в Головному управлінні МВС у Києві (вул. Володимирська, 15).

Голова Київської міської організації ВО "Свобода" Андрій Іллєнко зазначив, що розцінює відкриття кримінальних справ на свободівців як намагання зменшити вуличну активність організації: "Міліція, прокуратура та інші правоохоронні органи мали би займатися покаранням незаконних забудовників, зокрема Московського патріархату, який без жодних документів захопив величезну ділянку парку. Є припущення, що московська церква споруджуватиме на цій території комерційну нерухомість. Однак забудовників ніхто не чіпає, бо за ними стоять великі покровителі з Партії регіонів і високопосадові бандити. А людей, які борються за життєвий простір киян і за те, щоби в місті не порушували закони, залякують і відкривають на них кримінальні справи.

Проти свободівців запущено нову хвилю політичних репресій. Цей же слідчий веде справу щодо зриву прес-показу українофобського фільму "Матч". І сьогодні цей же слідчий допитуватиме Сергія Аксенюка у справі "Матчу" – поки що як свідка, але невідомо, як буде далі".

Довідка: 25 травня 2012 року близько 7-00 двоє працівників МВС у цивільному увійшли у квартиру київського свободівця Сергія Аксенюка та вручили йому повістку на допит до старшого слідчого ГУ МВС України у м. Київ Романа Козлова.

У повістці було вказано, що свободівця допитуватимуть 25 травня о 9-00 у справі №0431261 за ч.2.ст.296 Кримінального кодексу України ("Хуліганство, скоєне групою осіб"). Про які саме події йшлося, працівники МВС не пояснили.

Сергій Аксенюк був учасником акцій протесту проти незаконних забудов 4 травня 2012 року у парку "Перемога" (http://www.svoboda.kiev.ua/diyalnist/novyny/029664/) та під час акції протесту проти демонстрації українофобського фільму "Матч" у кінотеатрі "Україна" (http://www.svoboda.kiev.ua/diyalnist/novyny/029664/).

Прес-служба "Студентської Свободи"

Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>