Міліція побила журналістів під час оголошення вироку у справі народного месника Віталія Запорожця

30 травня 2012 розпочалося вирішальне судове засідання у справі народного месника Віталія Запорожця, який зупинив міліційне свавілля у Броварському районі Київщини. На підтримку Віталія, якому намагаються присудити найвищу міру покарання, зібралися декілька сотень українців – вони заповнили всі місця зали засідань і навіть сиділи на підлозі. Решта групи підтримки розмістилася біля будинку суду.

На початку засідання суддя відхилила клопотання про допит свідків та відмовила у задоволенні клопотання адвокатів щодо допуску ЗМІ на оголошення вироку; після цього оголосила перерву, під час якої представники ЗМІ зайшли в зал суду. Тоді Віталія Запорожця без речей вивели в невідомому напрямку, а працівники спецпідрозділів "Грифон" і "Беркут" почали крутити руки та бити журналістів (серед постраждалих журналісти 5 каналу, видання "Свідомо", газети "ВО "Свобода""), жорстоко били присутніх у залі суду, які прийшли підтримати Віталія Запорожця та не заважали роботі суду й міліції.

Від міліцейських побоїв постраждали десятки людей, яких били в приміщенні суду та в коридорах. Серед затриманих – журналіст газети "ВО "Свобода"", прес-секретар Київської "Свободи" Кирило Бабенцов, свободівець Сергій Бондар, Мар‘ян Ощановський ("Братство святого Луки"), координатор Комітету визволення політв'язнів Микола Коханівський, жорстоко побита Онисія Гарай, неповнолітні Ольга Ключкей та Богдан Григоренко та значна частина молоді, яка прийшла до суду щоби підтримати народного месника Віталія Запорожця. Серед затриманих двоє журналістів, з яких зривали посвідчення, яким перешкоджали у виконанні професійних обов'язків, їх побили і затримали. Усі затримані перебувають у райвідділку міліції.

Суддя оголосила перенесення судового засідання на 18 червня.

Триває пікетування Броварського міськрайонного відділку міліції (Бровари, вул.Кірова, 24) з вимогою допустити до затриманих лікарів та адвокатів та депутатів Броварської міської та Київської обласної рад. На місці подій перебувають високопосадовці з МВС та СБУ та велика кількість працівників спецпідрозділу "Беркут" в повному бойовому спорядженні. На очах цих високо посадовців міліція брутально порушує Конституцію та не допускає до затриманих адвоката Сидора Кізіна.

Під райвідділом триває пікет громадських активістів та мешканців села Семиполки, які прийшли підтримати народного месника Віталія Запорожця.

Станом на 20:00 всіх затриманих відпустили.

Прес-служба "Студентської Свободи"


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>