Кирило Осьмак – Президент Української Головної Визвольної Ради (розповідь доньки, відео)

Київська «Студентська Свобода» продовжує цикл відео-інтерв’ю про учасників визвольних змагань. Цього разу молодь завітала до Наталії Кирилівни Осьмак, яка розповіла про життя та діяльність свого батька Кирила Івановича Осьмака. Кирило Осьмак – діяч Української Центральної Ради, діяч ОУН, Президент Української Головної Визвольної Ради.

УГВР – орган політичного керівництва українським визвольним рухом, який оголосив себе «верховним органом українського народу в його революційно-визвольній боротьбі». Утворений в Україні наприкінці другої світової війни з ініціативи УПА й ОУН(б). Метою організаторів було створення ширшої суспільно-політичної бази для боротьби збройного підпілля проти німців і більшовиків та притягнення до неї кадрів з-поза ОУН.

«11 – 15 липня Україна святкувала 68 річницю установчих зборів Української Головної Визвольної Ради. Нажаль окупаційна влада не знає про справжніх героїв України, а тому на державному рівні ця дата не відзначалась. Проте незабаром історична пам’ять буде відновлена і кожен українець буде знати про видатного діяча українського визвольного руху Кирила Івановича Осьмака – Президента УГВР, який віддав своє життя за незалежність України», – зазначив голова Київської «Студентської Свободи» Андрій Бардис.

Нагадаємо, що перше інтерв’ю з цього циклу було записане з Ткачівським Василем Олексійовичем, що служив в Українській Повстанській Армії з 1943 року. Його курінь Хмари і Чорноти вів боротьбу на теренах Галицького району Івано-Франківської області (http://studsvoboda.org.ua/content/276).


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>