Київські свободівці взяли участь у круглому столі “Україна 1917–1918 років. Боротьба за державу”

2 лютого 2012 року в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбувся круглий стіл на тему «Україна 1917 – 1918 років. Боротьба за державу». Участь в круглому столі взяли викладач Києво-Могилянської академії Олексій Курінний і кандидат історичних наук Євген Костюк.

Зокрема, Євген Костюк зазначив, що на початку ХХ-ого століття відбувалося відродження української держави. Наприклад, проводилася українізація війська – утворювалися полки, які носили імена українських діячів – наприклад, полк імені Гордієнка, або полк вільного козацтва. В полк вільного козацтва ішло багато робітників, що суперечило більшовицькій пропаганді. На жаль, тоді керівництво УНР робило багато помилок, які стали фатальними для України. Однією із таких помило, за словами науковця, був розпуск армії, а також намагання залишатися із Росією, що проголошувалося першими універсалами УНР. «Керівництво УНР було не рішучим у своїх діях. Не звертали увагу на такі важливі фактори, як необхідність надати населенню України необхідних знань в політичних питаннях. Саме це і послугувало в подальшому низькою підтримкою керівництва держави населенням. Інформаційна боротьба є дуже важливою, на що не зважали управителі в Україні, тому пропаганда більшовиків сильно послаблювала сили УНР. На жаль, Петлюра, Грушевський не були ідеальними полководцями, тому для захисту своєї землі утворювалися загони отамана Зеленого або Холодноярські загони. Міхновський, Коновалець – ті люди, які діяли рішуче – не мали змоги стати керівниками держави».

Олексій Курінний зазначив, що війна велася не лише в Києві чи Галичині, а й на Кубані. І власне з вини тодішніх керівників УНР Кубань не стала частиною України. На цих територіях на той час дві третини населення складали українці. Вони просили в УНР, аби Кубань була включена до складу України, на що їм було відмовлено. «Була повна недієвість Центральної Ради. ЦР поставила поза межі України Кубань, Курщину, Воронежчину, Дон. Коли Винниченко направив запит до Тимчасовому уряду про автономію 9 українських губерній, Тимчасовий уряд, помилившись, відповів, що не може надати автономію 12 українським губерніям. Тобто, ЦР, борючись за державу, не врахувала цілих 3 губернії, які також були українськими». Також Олексій Курінний спростував два великі міфи, які нав’язуються українцям – перший, що Українські землі об’єднав Сталін – українські землі самі об’єднувалися за довго до нього. І другий міф – що тоді не було сприятливих зовнішніх і внутрішніх факторів проголосити незалежність України – ці фактори були, просто Центральна рада не хотіла ними скористатися. «Нам треба враховувати помилки попередників, щоб самим в таких ситуаціях не помилитися» – наостанок зазначив Курінний.

По завершенню доповідей слухачі брали активну участь, задаючи питання і висловлюючи свої власні думки щодо подій минулого століття.


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>