Київська “Свобода” пікетувала Кабмін проти скорочення стипендій для студентів

 5 жовтня 2011 року в Києві Всеукраїнське об'єднання "Свобода" провело пікетування Кабінету Міністрів України, протестуючи проти скорочення фінансування вищих навчальних закладів, зокрема, планів влади зекономити на студентських стипендіях. На акції були присутні студенти, а також кияни, котрі прийшли підтримати студентську ініціативу.


Активісти тримали в руках плакати з написами: "Менші стипендії – швидше революція!", "Молодь вимагає безкоштовну освіту!", "Вкрадете стипендії – заберемо силою!", "Депутати жирують – студенти бідують" і скандували "Студентам прожитковий мінімум!", "Зека – геть!" і "Революція!". Під час акції свободівці передали до Кабміну вимоги з приводу скорочення стипендій.

Голова Київської міської організації ВО "Свобода" Андрій Іллєнко під час акції наголосив: "Сьогодні в Україні відбувається побудова країни для багатих. Урядовцям і чиновникам байдуже до проблем простого студентства – їхні діти навчаються за кордоном, тому проблеми студентських стипендій їх не цікавлять. Уряд заявляє, що скорочення фінансування – наслідок економії. Та чому тоді витрати на урядовий апарат цього року збільшено в рази? Чомусь вони не економлять на 15 автомобілях з кортежу Януковича, чи на майданчиках для гелікоптерів! Нехай вони пояснять: чому правоохоронці йдуть на пенсію за 12 років служби, а працівники медичної галузі та викладачі працюють до 65 років?

Студенти мають зрозуміти: чиновники підуть на поступки, тільки якщо ми будемо активними. Нічого не зміниться, якщо "наша хата" й надалі буде "з краю". Тільки разом можна відстояти свої права! А уряд нехай знає: чим гірше буде простим студентам чи робітникам, тим швидше відбудеться революція".

Голова Київської "Студентської Свободи" Руслан Андрійко зазначив: "Сьогодні стипендія студента не досягає прожиткового мінімуму. Але це не завадило Міністерству фінансів запланувати скорочення видатків на стипендії. Ми переконані: це призведе до погіршення умов навчання, скорочення державного замовлення й примусового заниження оцінок, аби зекономити на стипендії для студенів-відмінників. І це все відбувається у той час, коли фінансування Верховної Ради помітно збільшується, а Президент Янукович вже став "найдорожчим" президентом у Європі. Важко не помітити, як депутати й чиновники жирують у той час, коли студенти ледь виживають на копійки, які виділяє для них держава. Тому ми закликаємо студентство виходити на масові протести, аби подолати нахабство й зухвалість влади".


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>