Київська «Студентська Свобода» виступила на підтримку Ніжинських «робінгудів»

Свободівці у Ніжині на марші героїв Крут29 січня 2012 року «Студентська Свобода» підтримала так званих «ніженських робінгудів». Підчас маршу на честь героїв Крут в Ніжині, молоді свободівці розгорнули банери: «Свободу ніжинським робінгудам», «Не дамо наркотикам знищити націю» та інші. Перехожим були роздані листівки, які розказували про боротьбу робінгудів з наркомафією та їх ув’язнення за незаконними звинуваченнями. Також молодь вигукувала гасла на підтримку борців за справедливість в Ніжині.

Подію прокоментував голова київської «Студенської Свободи» Андрій Бардис: «Сьогодні міліція і кримінал утворили своєрідний симбіоз і живуть за рахунок один одного. Це можна простежити на прикладі ніжинської наркомафії. Торговці отрутою справно сплачують криваві гроші представникам влади, а ті в свою чергу надають їм і їхньому «бізнесу» безвідмовний захист. Така ситуація стала нормою і ніхто і не думав щось змінювати. Та раптом зявляються молоді хлопці-спортсмени, які не хочуть жити в місті де повільно вбивають їхніх знайомих, друзів, родичів. «Ніжинські робінгуди» почали власноруч виловлювати наркоторговців і змушували їх на камеру давати покази про свою діяльність і «кришування» міліцією.

Звичайно це стурбувало тих хто справно отримував прибуток з продажу наркотиків в Ніжині – нашу «доблесну» міліцію. Робінгуди були затримані і звинувачені у бандитизмі. Вони вже майже два роки знаходяться в СІЗО за незаконними звинуваченнями. Але ми не можемо допустити, щоб тих хто боровся з наволоччю і бандитами в Ніжині були самі ув’язнені іншою наволоччю з міліції і продажних судів. Студентська Свобода буде боротися за свободу хлопців всіма можливими методами!»

Довідка. Шість спортсменів з міста Ніжин Чернігівської області у листопаді 2009 року почали вишукувати продавців наркотиків та змушувати їх зізнаватися у цьому. Лідер групи – Владислав Попович – почав «полювання» через наркотичний досвід свого молодшого брата Анатолія. Спорсмени шукали продавців дурману, прикидаючись покупцями. Вони знімали відео, де наркоторговці обіцяли більше ніколи не продавати наркотики, а також свідчили про те, що за хабарі їх кришує відділ боротьби з незаконним обігом наркотиків.

У грудні 2009 року проти «робінгудів» порушили першу кримінальну справу. Міліція стверджує, що ці хлопці – звичайні бандити, що вимагали гроші. 13 березня 2010 року «робінгуди» оприлюднили свої відео на прес-конференції в ніжинській школі. З 13 квітня 2010 року вони знаходяться в СІЗО. Їх звинувачують за статтею 257 кримінального кодексу – бандитизм. Хлопцям загрожує від 8 до 12 років ув'язнення. За твердженням слідства, від робінгудів потерпіли 7 місцевих мешканців. При цьому кожен з них судимий, троє – за наркотики!

19 жовтня 2010 року справу почали розглядати в Деснянському районному суді Чернігова. Під час розгляду вже з’ясувалось, що потерпілі не самостійно скаржились в міліцію на банду, а міліція відшукувала їх по відео, працювала з ними і пропонувала писати заяви. Заява про злочин одного з головних потерпілих на прізвисько Ракета, якого свідки називали крупним наркоторговцем в місті, надійшла пізніше, ніж порушили справу та затримали робінгудів!

Cуддя Андрій Стеблина відхиляє майже всі клопотання звинувачених про виклик свідків, додаткові експертизи, і говорить в один голос з прокурором. Потерпілі не хочуть з’являтись і відповідати на запитання захисту, один з них Олександр Симоненко надіслав заяву, що він поза межами України, хоча його бачили в Ніжині. Станом на сьогодні лідера робінгудів Владислава Поповича позбавили трьох київських адвокатів, які захищали його безкоштовно та за свій рахунок півтора року їздили на суд з Києва. Суддя зробив це на прохання прокурора.

Свободівці у Ніжині на марші героїв Крут


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>