Київська «Студентська Свобода» продовжує цикл відео-інтерв’ю з ветеранами УПА

Київська «Студентська Свобода» пропонує переглянути відео-інтерв’ю з ветераном Української повстанської армії Давидом Бадуном. Свободівці періодично навідуються до ветерана, який проживає в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області. Інтерв’ю було знято в жовтні минулого року.

Давид Степанович народився 1921 року на Тернопільщині. У 1940 році став членом ОУН, вів підпільну діяльність, спрямовану проти червоних, а потім і німецьких окупантів. З жовтня 1942 року – вояк Української Повстанської Армії на псевдо “Ворон”. Він брав участь у чисельних боях та диверсійних діях проти німців. В 1944 році, коли фронт проходив через Західну Україну, Давид потрапив до рук більшовиків. Його боївка опинилася за лінією фронту та натрапила на загороджувальний загін НКВС. «Був у таборі на Уралі, потім забрали у Казахстан на мідних шахтах працювати. Там пробув до 50-го року. В 1950 році мене вислали в Красноярський край, де я знайшов свою другу половинку – доньку репресованих росіян Олену”, – розповів упівець.

В 1952 році Давида Степановича звільнили з табору, проте до України повернутися так і не дозволяли. До 1962 року працював на будівництві Красноярської ГЕС, після чого з’явилася можливість повернутися до України – його перевели на будівництво Київської ГЕС у Вишгороді. Відтоді Давид Степанович оселився у Нових Петрівцях.

Нагадаємо, що київські свободівці проводять запис циклу відео-інтерв’ю з учасниками визвольних змагань, що проживають в столиці та на Київщині.

Перше інтерв’ю з цього циклу було записане з Ткачівським Василем Олексійовичем, що служив в Українській Повстанській Армії з 1943 року. Його курінь Хмари і Чорноти вів боротьбу на теренах Галицького району Івано-Франківської області (http://studsvoboda.org.ua/content/276).

Також була записана розмова з Наталією Осьмак, яка розповіла про життя свого батька Кирила Івановича Осьмака – діяча Української Центральної Ради, ОУН, Президента Української Головної Визвольної Ради (http://studsvoboda.org.ua/content/281).

Молодь «Студентської Свободи» записала чи не останнє інтерв’ю із ветераном УПА Степаном Бабієм, якого не стало в День незалежності 2012 року. Розмова про причини іти в УПА, звірства німецьких і московських окупантів, чин вбити офіцера Вермахту у 16 років, доручене йому ОУН та інше (http://studsvoboda.org.ua/content/286).

Прес-служба Київської “Студентської Свободи”


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>