Київська “Студентська Свобода” пікетувала університет імені Драгоманова з вимогою повернути тепло в гуртожитки

Пікетування університету імені Драгоманова

13 лютого 2012 року Київська "Студентська Свобода" провела театралізоване пікетування ректорату Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова з вимогою забезпечити виконання прав студентів, які проживають у гуртожитках.

Під час пікетування студенти університету були укутані у теплі пледи. У руках вони тримали плакати "Вчитися – не грітися!", "Гуртожиток – не ГУЛАГ!" тощо.

Під час акції студенти вимагали зняти з посади директора студентського містечка та коменданта гуртожитку №8 НПУ ім. М.П. Драгоманова за систематичне та довготривале порушення прав мешканців гуртожитків, забезпечити виконання наказу ректора щодо доступу до гуртожитку №8 після 24:00, перевірити адміністрацію гуртожитків щодо нецільового використання коштів, забезпечити належний рівень температури в гуртожитках НПУ ім. Драгоманова.

Як відомо, під час холодів у гуртожитках НПУ ім. Драгоманова температура впала на надзвичайно низький рівень. Зокрема в гуртожитку №8 вночі в одній добре утепленій кімнаті температура опустилася до рівня 9 °C. Комендант гуртожитку не вживає жодних реальних заходів щодо забезпечення належного рівня температури. Студентам заборонено використовувати обігрівачі. З метою боротьби зі спробами студентів зігрітися адміністрація регулярно вимикає електроенергію в гуртожитку з 20:00 до 6:00 ранку.

Окрім того, в гуртожитку №8 не виконується наказ ректора щодо доступу до гуртожитку після опівночі. Ліфти не працюють, двері гуртожитку замикаються на ключ, а підступи до будівлі огороджені спеціальним парканом. Таким чином, вночі студенти Драгоманова опиняються в холодній темній тюрмі, куди навіть складно дістатися швидкій допомозі у разі необхідності. У холоді та без світла студенти не лише не можуть навчатися, з ладу виходять холодильники!

Це все відбувається на фоні розмов адміністрації студмістечка про нестачу фінансів. Замість утеплення стін адміністрація гуртожитку придбала собі в фойє нові меблі та навіть встановлює камін! До речі, сідати на нові дивани студентам заборонено!

Адміністрація така сувора не до всіх студентів, адже членам студентської ради, які слухняно мовчать про проблеми української молоді дозволено використовувати обігрівачі та кип'ятильники!

Під час акції до протестувальників вийшли представники адміністрації університету. Після розмови зі свободівцями вони пообіцяли що у гуртожитку №8 буде зроблено перевірку і впродовж тижня зв'яжуться з представником студентів, щоб ознайомити їх з проведеною роботою.

Один із організаторів акції протесту Євген Карась прокоментував: "Сьогодні на наш маленький флеш-моб реакція адміністрації була миттєвою. А це доводить, що боротись є сенс. Якщо вони справді вирішать соціальні проблеми студентів, це буде чудовим доказом того, що ти сам можеш творити своє майбутнє. Якщо ж ні, то будуть проведені акції протесту іншого характеру, які змусять зрозуміти керівництво університету, що обманювати студентів не можна".


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>