Керівництво університету ім. Драгоманова виконало вимогу «Студентської Свободи» про покращення умов у гуртожитках

Керівництво Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова прореагувало на пікет активістами "Студентської Свободи" ректорату навчального закладу. Уже наступного дня одну з вимог протестувальників було виконано – студентам дозволили користуватись обігрівачами.

Нагадаємо, що 13 лютого о 12:00 активісти "Студентської Свободи" провели пікет Національного Педагогічного Університету ім. М.П. Драгоманова. Тоді активісти провели театралізоване дійство під назвою "Замерзаючі студенти, гуртожиток не ГУЛАГ" та оголосили в гучномовець про те, що коїться в гуртожитках:

– у гуртожитку № 8 температура в кімнатах впала до 9 градусів;

– нецільове використання коштів, призначених на ремонт гуртожитків;

– студентам забороняють заходити в гуртожитки після 24:00;

– примусове відпрацювання.

Свободівці вимагали забезпечити виконання прав студентів, які проживають у гуртожитках. Під час пікетування до студентських активістів вийшли поспілкуватись представники адміністрації університету. Пікетувальники передали особисто в руки проректору з навчально-методичної роботи Вернидубу Р.М. Проректор прийняв вимоги студентів та пообіцяв розібратись у цій ситуації.

Коментуючи подію, голова Київської "Студентської Свободи" Андрій Бардис зазначив: "Сьогодні ми показали, що боротьба за свої права може бути успішною. Зараз студентство залякане, проте є студенти, які не бояться та виборюють свої права, тим самим показуючи приклад іншим товаришам. Одну з наших вимог було задоволено уже наступного дня. Проте є інші. Будемо чекати офіційної відповіді проректора і сподіваємось, що всі наші вимоги буде виконано найближчим часом. Головне пам'ятати, що разом ми – сила, і не боятись!"

Звіт з акції під НПУ Драгоманова http://studsvoboda.org.ua/content/162

У той же час про схожу ситуацію заявляють і студенти гуртожитку №2. Температура у студентських кімнатах від 3 до 10 за Цельсієм. Коли були великі морози, на вікнах кухонь та кімнат з'являвся іній. Проте обігрівачі (як і кип'ятильники і електрочайники) – під суворою забороною. По студентських кімнатах ходило керівництво гуртожитку і спеціальним термометром заміряло температуру повітря. У кого була "зависокою" проводили обшук як у детективних серіалах. Або ж пропонували добровільно показати обігрівач. Інакше – ризик на виселення з гуртожитку.

Так само при поселенні в гуртожиток восени 2011 року студенти мали обов'язково подавати квитанцію про "добровільну" сплату страхових внесків. А також сплатити "добровільний" внесок на ремонт гуртожитку. Усі дані заносились комендантом гуртожитку до спеціальної бази даних. Студрада ж гуртожитку не захищає інтереси студентів, а допомагає в роботі керівництву гуртожитку, яке турбується аж ніяк не про благо студентів.

Крім того для студентів є великою складністю поселення в гуртожитки. Хоча й ректор університету заявляє на офіційних зібраннях, що гуртожитки НПУ мають достатньо місць, щоби поселити студентів, та все ж уже в лютому кожного року в інститутах Національного педуніверситету складають списки драгоманівців на поселення – за рейтингом. Що робити тим, хто недобрав кілька десятих бала, невідомо.

Виступати відкрито за свої права студенти бояться через можливе переслідування їх керівництвом гуртожитку та адміністрації університету.

Проте "Свобода" сподівається, що ректорат університету все ж буде краще вивчати проблеми свого навчального закладу, а студенти не боятимуться захищати свої права. Адже всі нинішні дії керівництва гуртожитків та інститутів НПУ ім. М.П. Драгоманова дають підстави вважати, що студенти для них найменш значуща складова навчального процесу.

 


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>