«Грабіжницька ініціатива» Максима Луцького в Національному авіаційному університеті

Нещодавно київська «Студентська Свобода» опублікувала лист першокурсниці про побори в Аграрному університеті (НУБіП) під виглядом благодійних внесків (www.studsvoboda.org.ua/content/287) та 29 серпня 2012 року зробила перевірку цих фактів (www.studsvoboda.org.ua/content/288). Після даних публікацій до свободівців почали звертатися студенти інших столичних вишів з розповідями про незаконні стягнення під час вступу, поселення в гуртожитки та ін. Цього разу пропонуємо розповідь про ситуацію в Національному авіаційному університеті. Цей університет вже багато років має славу одного з найбільш корумпованих. Це й не дивно, адже серед його керівників зустрічаємо кума Дмитра Табачника, відомого українофоба Максима Луцького. Пан Луцький став наймолодшим першим проректором в Україні. Завдяки родинним зв’язкам став народним депутатом і був однією з перших тушок в парламенті. Сьогодні він очолює парламентський комітет з питань науки і освіти, чиї напрацювання сприяють хабарництву у вишах, закриттю українських шкіл та перекручуванню української історії. Законопроект «Про вищу освіту» Максима Луцького не витримує критики як наукових кіл так і студентів, і спрямований на деградацію української освіти. За повідомленнями ЗМІ Максим Луцький був раніше засуджений за крадіжку оргтехніки, сьогодні займається підкупом виборців у Солом’янському районі Києва де висунутий Партією Регіонів по мажоритарному округу. Тому і не дивно що практика обкрадання студентів поширена і в підконтрольному йому Національному авіаційному університеті. Далі представлений лист від студента НАУ щодо поборів:

«Цього року, щоб поселитись в гуртожиток НАУ потрібно спершу отримати направлення. Його дають разом з бланком на оплату «добровільної» медичної страховки – 175 грн. До речі, це обов’язковий платіж для всіх першокурсників – такий папірець дають студентам-киянам також.

 

Далі потрібно йти до певного гуртожитку вказаного в направленні, де перед входом за столами сидять студенти старшокурсники й приймають направлення. Спочатку вони дають якийсь папірець з проханням поставити там підпис і дату. Всі звичайно це роблять – інакше ж тобі не дадуть перепустку в гуртожиток!. Потім тебе просять зачитати текст папірця, а звучить він так: «Заява. Прошу дозволити мені сплатити благодійний внесок в розмірі 50 грн.». Далі – давай гроші! Викладаєш 50 грн. – тобі кажуть: «Ти ще маєш доплатити за страхування гуртожитку (раптом ти там щось поламаєш) 150 грн.» і вручають знову незрозумілий рахунок куди треба перерахувати кошти.

 

Після цього йдеш до коменданта. Той вимагає тебе заплатити за гуртожиток на цілий рік наперед. Хоча за законом можна платити лише за 3 місяці. Те що тебе можуть вигнати після першої сесії нікого не хвилює: гуртожиток анулюється.

Крім цього в НАУ є така цікава річ як форма. Тобі видають в деканаті «Заяву на переказ готівки» сумою 1895 грн., яку ти мусиш сплатити до 15 вересня (так сказали мені в деканаті), хоча форма не є обов’язковою. До того ж я навіть не уявляю як вони будуть її видавати – чи підійде вона по розмірах… І хоч вони обіцяють, що нам її будуть шити в індивідуальному порядку – я впевнений, що це маячня. А студенти старших курсів скаржаться, що форма часто не підходить по розмірах і зроблена з низькоякісної тканини».

 

«Розповідь студента вражає відвертим беззаконням і нахабством! Гроші здираються серед білого дня у всіх на очах. Прикметно, що допомагають злочинцям і самі студенти, які бездумно виконують вказівки керівництва вишу. Мова іде про мільйони гривень, які осідають в чиїхось кишенях. І таке відбувається щороку і я впевнений не лише при поселенні. Найгірше, що вкрадені кошти можуть іти на гречку і ліки, якими підкуповує виборців той самий Луцький, так звана «Соціальна ініціатива Максима Луцького». І це може привести цього злодія знову в парламент. Нажаль повідомлення про здирництво прийшло надто пізно і ми не встигли зафіксувати це на камеру як, наприклад, в Аграрному університеті. Проте, при повторенні такої ситуації в майбутньому активісти «Студентської Свободи» будуть всіма методами відстоювати права студентів в Авіаційному університеті», – зазначив голова київської «Студентської Свободи» Андрій Бардис.

Прес-служба Київської "Студентської Свободи"


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>