Хмельницька “Студентська Свобода” провела вечір українського кіно

Хмельницька "Студентська Свобода" провела вечір українського кіно

 4 жовтня 2011 року в актовій залі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії "Студентська Свобода" організувала вечір українського кіно.Студенти мали змогу переглянути фільм "Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941". Ця кінострічка, створена на основі архівної кінодокументалістики, історичних матеріалів, спогадів свідків та ігрових постановок, описує події в Західній Україні на початку Другої світової війни, а саме – прихід у Галичину совєцької влади. Автори фільму мали благородну мету – розповісти про події, що є маловідомими для широкого загалу українського суспільства, передовсім, для молоді.

Студенти педагогічної академії були вражені кадрами з фільму, де війська НКВД вивозили та катували галичан. Молодь схвилювали побачені історичні факти та статистика, наведена у фільмі, адже про ці події студентам раніше не розповідали.

На початку фільму референт Хмельницької "Студентської Свободи" Аня Литвинюк коротко розповіла про діяльність студентської організації та мету візиту.

Після перегляду фільму перед учасниками виступив заступник голови Хмельницької обласної "Свободи" з молодіжних питань Ігор Олійник, який коротко розповів про діяльність ОУН, УПА, їхній внесок у здобуття незалежної України.

Вечір українського кіно у Хмельницькому стає вже доброю традицією. Минулого року "Студентська Свобода" в рамках акції "Пам'ятай дні наших визвольних змагань" організувала показ документального фільму про історію Карпатської України в усіх вишах Хмельницького.

Фільм "Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941" демонстрували вже вдруге. Перший раз з ініціативи Хмельницької "Студентської Свободи" його переглянули учні-старшокласники ЗОШ №14. Регулярно проходить вечір українського кіно і в Кам'янці-Подільському.


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>