Фракція ВО “Свобода” у Львівській міськраді: “Міносвіти незаконно урізає студентські стипендії”

Львівська міська рада

Фракція Всеукраїнського об'єднання "Свобода" у Львівській міській раді засуджує дії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, за наказом якого студентам вищих навчальних закладів виплачують стипендію не в повному обсязі. Про це йдеться у заяві фракції, зачитаній на сесії Львівської міської ради 1 березня 2012 року. У заяві депутати закликають керівників ВНЗ не замовчувати цю злочинну ініціативу уряду, а протестувати разом зі студентами. Водночас молодіжна громадська організація "Студентська Свобода" скликає оргкомітет із підготовки акції протесту проти порушення прав студентів.

"У лютому студенти вищих навчальних закладів не дорахувалися стипендії, – зазначено в заяві. – Гроші їм виплатили не в повному обсязі – суму скоротили майже на третину.

Зменшення стипендії керівники ВНЗ мотивують вказівками Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, та водночас запевняють, що стипендії студенти отримали в повному обсязі, недофінансованою залишилася тільки індексація, яка і становить різницю.

Зрозуміло, що стипендії не виплачують у повному обсязі скоріше за все через те, що не забезпечено відповідну статтю бюджету. Проте найпростіше пояснення – це бажання коштом соціально вразливих верств населення утримати інфляцію, створити ілюзію фінансової стабільності в державі. Для цього тепер не потрібно ухвалювати закони – досить усної вказівки з міністерства.

Перед тим жертвами свавілля чиновників стали чорнобильці, діти війни, військові пенсіонери, адже Конституційний Суд України визнав повноваження Кабінету Міністрів України визначати порядок та розміри соціальних виплат для зазначених категорій, змінювати їх залежно від наявності фінансового ресурсу в Пенсійному фонді України на 2011рік, чим обмежив конституційні права громадян на соціальний захист.

Можна припускати, що й тих коштів, заощаджених на чорнобильцях та студентських стипендіях, не вистачить, тому далі застосують механізм "урізання" до пенсіонерів, інвалідів, інших категорій, які залежні від бюджетних виплат.

Ми рішуче засуджуємо такі дії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту. Закликаємо керівників ВНЗ не замовчувати цю злочинну ініціативу уряду, а протестувати разом зі студентами", – зазначено в заяві депутатів.


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>