Чому діти помирають на фізкультурі?

ФізкультураВідомий лікар-педіатр Євген Комаровський розкритикував політику Міністерства освіти та науки України, спрямовану на зниження фізичного навантаження школярів. На його думку, мільярди гривень треба було витрачати не на Євро-2012, а на дитячий спорт.

«Шкільна програма в Україні має бути змінена таким чином, щоб уроки фізкультури проводилися хоча б раз на день. При цьому батькам самим потрібно всіляко стимулювати фізичну активність дітей», – сказав лікар в інтерв`ю журналу Weekly.ua.

На думку лікаря, провина за дитячі смерті на уроках фізкультури лежить не лише на чиновниках і педагогах, а й на всьому суспільстві, яке не створює культ рухової активності, а навпаки, робить усе для того, щоб посадити дітей перед телевізорами та комп`ютерами. «Якщо мама й тато вважають, що дивитися телевізор по 6 годин на день – нормально, а бігати по вулиці – погано, то ніяка школа не зможе змінити ситуацію зі смертями на уроках фізкультури», – підкреслив Є. Комаровський.

Він вважає, що повністю виключити можливість раптових смертей на фізкультурі не можуть ніякі заходи зі сторони міністерства: просто ці трагічні випадки відбуватимуться не на уроках фізкультури, а, наприклад,
під час біганини на перервах чи після уроків. «Тобто в чомусь звинуватити вчителів фізкультури й адміністрацію школи буде складніше», – пояснив педіатр.

«Якби ті гроші, які витрачено на Євро-2012, ми вклали б в дитячий спорт, то врятували б тисячі життів», – додав Є. Комаровський

За останні п`ять років в Україні на уроках фізкультури сталося 8 трагічних випадків, тільки в 2008 році їх було три. У Росії щорічно на уроках фізкультури помирають 6-12 дітей та підлітків.

Євген Миколута,

член Київської органпізації ВО "Свобода"


Цей допис було опубліковано в Статті. Закладка на постійне посилання. -
Comments:

Додати коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов’язкові поля відмічені зірочкою *

*
*

Ви можете використовувати наступні HTML теги та атрибути <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>