Діяльність

21 листопада Рівненська “Студентська Свобода” провела марш Гідності та Свободи

22.11.17 18:52

21 листопада Рівненська “Студентська Свобода” провела марш Гідності та Свободи пам’яті початку подіям Революції Гідності, що спровокували вибух у суспільстві чотири роки тому. Хода, до якої долучились студенти історико-соціологічного факультету РДГУ, ВГО “Сокіл”, ГО ” Студентська Свобода”, рухалася під вигуки: “Слава Україні!” або “Студенти прийдуть – порядок наведуть!” від головного корпусу РДГУ центром міста Рівне до меморіальної дошки героям Небесної Сотні.
Сьогодні минуло уже чотири роки з того дня, коли тисячі українців вийшли на столичний Майдан заради кращого майбутнього нашої держави. “Україна – це Європа!” – саме таким гаслом розпочався, здавалося б мирний, протест, який переріс у кроваву революцію. Національно свідомі громадяни не боялися ні в’язниць, ні побоїв силовиків, проте жоден з них не думав, що за власну країну у мирний час доведеться заплатити найвищу ціну – життя.
Зі своїми промовами виступили керівник ГО “Студентська Свобода” Влас Шмідт із коментарем: «Усе почалося з Майдану: і наше прозріння, і наша боротьба. Нарешті ми збагнули: хто ми є, ким були наші предки, якого ми роду і якої нації. Євромайдан дав змогу кожному з нас пізнати справжню ціну демократії,
свободи й незалежності, дав змогу переосмислити власне життя.
Майдан став місцем взаємопідтримки та взаємодопомоги. Саме тут якнайкраще можна відчути дух справжнього братерства та єдності».
А також керівник Рівненського осередку “Студентська Свобода” Ткачук Станіслав вкотре наголосив: «Студенти – це велика сила, яка бажає бути разом. Студенти – це каталізатори державотворчих процесів у країні, – діти, які втомилися від обману нашої ж влади. Нині, осягаючи події чотирьохрічної давності (хоча революція, що жевріє у серцях більшості, ніколи не матиме терміну давності)».
Студенти вшанували загиблих героїв хвилиною мовчання та піднесеним виконаннямгімну України. А також представники ВГО «Сокіл» прочитали молитву націоналістів. Під час запалення вогнів флаєрів було покладено квіти до дошок із фото героями Майлану. Всі, незалежно від рівня усвідомлення подій Революції, ще раз переконались у тому, що разом – ми єдині.
Отож, ми повинні усвідомлювати, що ми просто не маємо права забувати те, що було на Майдані, те, яким був Київ, тих, хто поклав життя, тих, хто не пожалів нічого і з альтруїзмом кинувся у вир боротьбі. Наше ж завдання полягає, зокрема студентів, у розбудові держави, про яку ми почали голосно говорити чотири роки тому.

прес-служба ГО “Українська Студентська Свобода”