Діяльність

У Черкасах пройшов смолоскипний марш пам’яті героїв Крут

31.01.18 08:08

Марш пам’яті героїв Крут у Черкасах – це смолоскипна хода, якою націоналісти та представники патріотичної спільноти щороку вшановують подвиг юнаків, які вступили в бій проти війська Червоної Армії.

Кількасот черкасців долучилися до заходу. Таким чином, наддніпрянські націоналісти вшанували пам’ять “крутянців”, які 100 років тому стали на захист державності України.

“Від бою під Крутами пройшло рівно століття, той термін часу, з висоти якого нащадки можуть оцінити події. Чи могли уявити собі більшовики, рушивши багатотисячною ордою на Україну в січні 1918 року, бачачи між собою і бажаним Києвом – нашвидкоруч організоване українське військо, що за сто років Україна буде незалежною? Що за сто років в Україні буде проведено декомунізацію? Що за сто років в Україні вулицями лунатимуть українські гасла? Здолавши студентів їм не вдалось здолати Ідею, а отже і боротьба протягом усього ХХ ст. не була дарменою, а тим більше продовження боротьби у наш час” – Антон Ведула на марші пам’яті Героїв Крут у Черкасах 29 січня 2018.

Смолоскипний марш стартував від пам’ятника Богдану Хмельницькому та прямував до меморіалу Борцям за Волю України. Там націоналісти й завершили захід.

прес-служба ГО “Українська Студентська Свобода”