Діяльність

У Києві відбувся перший з’їзд незалежної студентської профспілки “Студентська Свобода”

12.11.17 23:55

11-12 березня 2017 року в Києві тривав дводенний з’їзд незалежної студентської профспілки “Студентська Свобода”. Активісти з багатьох областей України започаткували дієву студентську правозахисну формацію, незалежну від ректоратів.

Під час з’їзду студенти обговорили нову концепцію роботи “Студентської Свободи” як профспілкової організації, визначили найближчі плани діяльности профспілки, презентували всеукраїнські й локальні проєкти, зокрема “Академію політичної альтернативи” та “Центр допомоги студентам”. З’їзд обрав керівні органи профспілки, а її головою став Влас Шмідт.

Учасники з’їзду поспілкувалися з експертами та відомими політиками. Першим зі студентами говорив народний депутат України Андрій Іллєнко. Свободівець поділився досвідом особистого зростання, адже ще з шкільних років брав участь у партійному житті, в результаті чого невдовзі зміг стати наймолодшим депутатом Верховної Ради. Андрій Іллєнко назвав студентів найперспективнішою категорією, адже вони найбільш сприйнятливі до ідеології націоналізму. Це ровесники Незалежности, які готові вже зараз брати владу в свої руки. Нардеп запросив “Студентську Свободу” до співпраці у розроблені законопроєктів у царині молоді та освіти.

Голова ВО “Свобода” Олег Тягнибок також поділився з активістами власним досвідом боротьби за права студентів, адже свого часу очолював Студентське братство Львова. Лідер свободівців наголосив на важливості політичної активности студентів.

“Політика ‒ це мистецтво управління державою. “Без політики” ‒ це фарс і маніпуляція. Бо без політики нічого не може відбуватися. Політика ‒ це, зрештою, є наше життя. До “Студентської Свободи” якраз входять молоді люди, студенти, які є політично активними та ідеологічно є соціяльними націоналістами. Ці люди переконані в ідеях, які сповідує наша політична сила. “Студентська Свобода” ‒ це освічені молоді люди, які невдовзі підуть у виконавчу владу, стануть депутатами місцевих рад, парламенту, їхніми помічниками-консультантами народних депутатів. Зі свого боку, “Свобода” повністю сприятиме вихованню якісних кадрів для управління державою”, ‒ підкреслив голова партії.

Керівник Служби молодіжної політики ВО “Свобода” Юрій Ботнар окреслив основні завдання націоналістичної студентської профспілки:

“Завдання “Студентської Свободи” чіткі: донесення до українського студентства націоналістичних ідей як альтернативи ліберальним псевдоцінностям, гуртування молоді та вплив на адміністрації вишів для захисту прав та реалізації інтересів студентів, підготовка кадрів для роботи у виконавчій владі, місцевому самоврядуванні та парламенті”.

Лідер “Молоді Свободи” розповів, як працювати з проєктами, програмами місцевого самоврядування у галузі молодіжної політики, обговорив з активістами зміни до свободівської Програми захисту українців.

Під час роботи з запрошеними експертами “студсвободівці” отримали нові знання та навички, які їм знадобляться в роботі. Разом з Ларисою Лавренчук говорили про роботу з медія, розібрали основні помилки, потренувалися давати інтерв’ю, а також заслухали експерта у роботі з соціяльними інтернет-ресурсами Олександра Солонька. Цікавим для активістів був досвід боротьби проти свавілля адміністрації вишу, про який розповів відомий студентський активіст Ілгам Гасанов.

Важливими для студентів з різних областей було спілкування, обмін досвідом та контактами для подальшої співпраці.
Прес-служба “Студентська Свобода”