Знай першим

Український математик отримав міжнародну Премію Вольфа

21.02.18 13:05

Український математик, член-кореспондент НАН України Володимир Дрінфельд, разом зі своїм колегою Олександром Бейлінсоном, з яким співпрацює в Університеті Чикаго (США), отримав Премію Вольфа у галузі математичних наук за 2018 рік.

Премію вчені здобули на відзначення циклу їхніх інноваційних робіт із алгебраїчної геометрії, теорії зображень і математичної фізики. Їхні результати підсилюють плідну взаємодію між сучасними фундаментальною математикою та фізикою.

Співавтор Володимира Дрінфельда, Олександр Бейлінсон, є відомим фахівцем у галузі теорії зображень, алгебраїчної геометрії та математичної фізики. Спеціалісти відзначають, зокрема, його доведення гіпотез Каждана-Люстіга та Янцена, а також помітний внесок у створення ефективних засобів взаємодії сучасних геометрії та математичної фізики.

Премії фундації імені Вольфа було засновано у 1978 році. Ними щорічно відзначають 5–6 діячів у кількох галузях сучасної науки, зокрема й математики, а також у кількох видах мистецтв. Для лауреатів-математиків премії фундації імені Вольфа є найпрестижнішими відзнаками видатних досягнень. Вони включають диплом та грошову суму в розмірі $100 тисяч.

прес-служба ГО “Українська Студентська Свобода”