Знай першим

На каналі «1+1» анонсували україномовний серіал «Школа», присвячений життю школярів

28.12.17 18:51

В умовах російсько-української війни більшість медіа-холдингів намагається випускати контент українською мовою. У середньому частка передач, які формально підпадають під обсяги передач державною мовою (включаючи передачі власного виробництва на російській мові) складає 98%. Водночас середній показник фактичної частки української мови на телеекранах дорівнює 86%. Але більшість серійних медіа-продуктів досі транслюються російською мовою. Серіал «Школа», що буде повністю україномовний можна вважати дебютом вітчизняного кіновиробника.

Підтримай Україну – дивись українське!

Успішна бізнес-леді Катя дізнається, що її донька намагалася покінчити життя самогубством. Як виявилося, не вперше. Щоб бути ближче до доньки і зрозуміти, чим насправді займаються діти в школі, вона йде працювати вчителькою економіки. Молода мама й гадки не мала, які секрети ховаються за стінами звичайної української школи. Тоді ж до навчального закладу приходить новий викладач англійської – колишній адвокат і син директора – Алекс. У нього є наречена, яка живе у США, але раптом між ним та Катериною промайнула іскра. Утім, скелети минулого все ще нагадують про себе й не відпускають наших героїв…

У центрі серіалу — історія життя молодих викладачів. Для написання сценарію використовувалися реальні події, розповідями про які зі знімальною групою «1+1» поділилися батьки учнів випускних класів.

Автори серіалу «Школа» багато уваги приділяють актуальним проблемам школярів, з якими вони стикаються під час підліткового періоду: «булінг» однолітків, нерозуміння в родині, хабарі вчителям та інтриги. Діти в серіалі – типові українські школярі, які дорослішають, зустрічаються з викликами на новому етапі життя та намагаються знайти відповіді на запитання: як стати популярним, як завоювати любов однокласників, як побудувати стосунки з батьками.

За словами керівника жанрового напрямку «1+1 Продакшн» та креативного продюсеру серіалу Ксенії Чорної, формат «Школи» – власна розробка продакшну на замовлення телеканалу 1+1. Для написання сценарію авторами були використані реальні історії з життя учнів випускних класів, розказані їхніми батьками.

«Ідея проекту про школу вже давно народжувалась у стінах «1+1 Продакшн», але саме зараз ми знайшли спосіб розказати цю історію сучасно і актуально. Картинка серіалу буде максимально реалістичною, адже у «Школі» усе, як у житті. Життя підлітків, яке ми покажемо у стрічці, часто приховане від заклопотаних батьків. Соціальні мережі – невід’ємна частина життя молоді, і ми не могли їх оминути. Саме в них підлітки з’ясовують стосунки та влаштовують змагання, хто крутіший, а «булінг» в соцмережах стає причиною приниження багатьох підлітків. Саме так сталося і з донькою нашої головної героїні Каті, яка навіть не здогадувалась про проблеми власної дитини. Жінка намагається налагодити стосунки із донькою, але у той самий момент в її особистому житті стаються зміни», – додає креативний продюсер.

Прем’єра запланована на 2018 рік, точна дата поки не відома.

прес-служба ГО “Українська Студентська Свобода”