Коментарі

Голова “Студентської Свободи” – Влас Шмідт, в гостях у Тернополі. Який сюрприз чекає на тернопільських студентів від “Студентської Свободи”?

06.02.18 14:44

Перебуваючи з робочим візитом до Тернополя, голова “Студентської Свободи” – Влас Шмідт, надав інтерв’ю для інформаційного агенства “Соціальний Вісник”, разом з очільником Тернопільського обласного осередку “Студентської Свободи” – Ігорем Костюком.

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентська Свобода» — одна з українських молодіжних організацій спрямованих на виховання патріотичної молоді. Організація має власні осередки майже у кожному місті України і допомагає захищати права студентства.

Голова об’єднання – Влас Шмідт. Хлопець днями відвідав Тернопіль, де зустрівся з головою обласного осередку “Студентської Свободи” Ігорем Костюком і поділився планами на майбутнє.

— Влас, розкажи, як зародилась організація і яку мету ставить перед собою?

— Історія нашої організації розпочалась ще у Івано-Франківську, де її створили місцеві активісти. Основною нашою метою є захист прав та інтересів студентів і молоді. Наразі організація налічує близько 500 учасників. В Україні у нас діє 16 обласних осередків. Згодом плануємо довести цю цифру до 24-х обласних осередків та місто Київ. Зокрема, плануємо розпочати активну роботу на території Донецької та Луганської областей, які підконтрольні Україні. У звільнених містах панує проукраїнський дух, який ми маємо підтримувати та поширювати серед молоді.

— Чим ви можете бути корисні студентам і які проекти плануєте втілити у життя?

— Перший проект, над яким ми працюємо, це Центр допомоги студентам. Суть проекту в тому, щоб надати молоді безкоштовну юридичну підтримку. Зараз цей проект ми переформатовуємо в студентський хаб і плануємо саме в Тернополі відкрити перший такий майданчик для співпраці з місцевими активістами. Там вони зможуть зустрічатись, обговорювати різноманітні питання, проводити відкриті лекції чи тренінги і отримати юридичну допомогу. Другий наш проект — це “Академія політичної альтернативи”. Ми плануємо запрошувати відомих топ-спікерів, депутатів, мерів на лекції та наші курси. Відповідно, кожен, хто бажає займатись політикою і хоче приймати активну участь в політичному житті країни, зможе цьому навчитись в нашій академії. Участь в академії – безкоштовна.

— Який головний меседж цих проектів?

— Меседж досить простий. Це доступ молоді до влади. Тобто ми хочемо показати, що влада – це не є щось захмарне і той, хто хоче змінювати державу, має такий шанс. Ми надаємо можливість розвиватись і змінювати країну. Також закликаємо молодь ходити на вибори і впливати на важливі рішення своїм голосом.

— Хто надаватиме безкоштовну юридичну допомогу?

— Зараз у нас є група експертів, які зможуть надавати необхідну правову допомогу. Якщо питання будуть масштабніші, то ми будемо їх вирішувати з допомогою народних депутатів, з якими ми співпрацюємо та подальшим винесенням питань на профільний комітет з питань освіти.

— Коли очікувати відкриття студхабу в Тернополі?

— Процес підготовки триває. Плануємо, що до початку літа всі роботи будуть завершені. До речі, Тернопіль стане першим містом, де з’явиться такий хаб. Про відкриття буде повідомлено згодом. Також працюємо над розробкою студентського ТБ.

— Чому ти вирішив зайнятись цими проектами і підтримувати студентську молодь ?

— Моя власна думка, що в Україні молодь може реалізовуватись і не обов’язково їхати закордон. Є дуже багато випадків моїх знайомих, які самі з нуля відкривали власну справу, втілювали у життя свої ідеї та проекти. Тобто тут все залежить від зацікавленості у тій чи іншій роботі. Мені особисто це подобається і я бачу в цьому потенціал.

Як зазначає голова обласного осередку “Студентська Свобода” Ігор Костюк, Тернопіль – це один з кращих осередків “Студентської Свободи” в Україні, саме тому тут планують реалізувати безліч цікавих можливостей для молоді.

– На Всеукраїнському рівні було вирішено, що саме в Тернополі вперше реалізують проект “Академія політичної альтернативи” та “Юридична допомога студентам”, це знову підтверджує той факт, що у нас активна молодь. “Студентська Свобода” на сьогоднішній день є однією з найдієвіших в Україні. Хоч я вже не є студентом, проте добре пам’ятаю проблематику студентства і знаю, які проблеми можуть бути у молодих людей. Хочеться студентство максимально залучати до громадської роботи, бо це рушійна сила змін в країні. Проте, сьогодні багато є випадків, коли молоді люди виїжджають закордон і не можуть себе тут реалізувати. Таким чином країна втрачає своїх героїв. Тому ми повинні докласти максимум зусиль, щоб це зупинити, – розповів керівник обласного осередку “Студентської Свободи” Ігор Костюк.

http://www.social.ternopil.ua/2018/02/06/yakyj-syurpryz-chekaje-na-ternopilskyh-studentiv-vid-studentskoji-svobody

прес-служба ГО “Українська Студентська Свобода”